Reklama
reklama

Na hejtmanství je zatím klid. ODS chce ale hlasovat o setrvání Haška ve funkci

Jihomoravští občanští demokraté, kteří jsou v krajském zastupitelstvu v opozici, chtějí nechat na příštím zastupitelstvu 21. listopadu hlasovat o setrvání Michala Haška ve funkci hejtmana. Podle předsedy regionálního sdružení ODS Jiřího Kadrnky by v čele kraje neměl stát člověk, který veřejně lhal.

Kadrnka chce, aby návrh podaly vládnoucí a koaliční strany KDU-ČSL a ČSSD, které mají v zastupitelstvu dohromady 37 mandátů ze 65. ODS jich má jen sedm. Zastupitelé KDU-ČSL ale zastávají názor, že si o personálních záležitostech musí rozhodnout sociální demokraté sami.

Jiří Kadrnka (ODS)

„Michal Hašek je veřejně usvědčený lhář, takový člověk by neměl reprezentovat kraj. Myslím, že by to měla řešit koalice a také jsem v tomto duchu poslal jejím představitelům dopis,“ uvedl do médií Kadrnka. Zástupci KDU-ČSL, ČSSD a KSČM by se měli ještě do zasedání zastupitelstva sejít a domluvit se na společném postupu.

Skupina členů vedení ČSSD včetně Haška se po volbách sešla s prezidentem Milošem Zemanem a druhý den podali prostřednictvím brněnského primátora Romana Onderky výzvu k rezignaci předsedy Bohuslava Sobotky. Ten ji odmítl. Účastníci schůzky v Lánech několik dní tvrdili, že se žádná schůzka u prezidenta nekonala. Hašek to dokonce uvedl v přímém přenosu v České televizi. Celá událost zbrzdila povolební vyjednávání. Hašek nakonec rezignoval na funkci prvního místopředsedy ČSSD. Uvedl však, že na setkání levicových politiků s levicovým prezidentem republiky nevidí nic špatného. Kampaň podle něj splnila účel a zakryla debakl ČSSD i české levice v předčasných volbách.

Nyní se ale Hašek musí rozhodnout mezi funkcí hejtmana a poslance, souběh funkcí mu totiž zakazuje usnesení, které sociální demokraté přijali letos před volbami. Na jihomoravském hejtmanství je zatím klid. Ve čtvrtek by měla zasednout krajská rada, kterou by měl hejtman, tak jako obvykle, řídit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Komentáře