Reklama
reklama

Na hejtmanství je zatím klid. ODS chce ale hlasovat o setrvání Haška ve funkci

Jihomoravští občanští demokraté, kteří jsou v krajském zastupitelstvu v opozici, chtějí nechat na příštím zastupitelstvu 21. listopadu hlasovat o setrvání Michala Haška ve funkci hejtmana. Podle předsedy regionálního sdružení ODS Jiřího Kadrnky by v čele kraje neměl stát člověk, který veřejně lhal.

Kadrnka chce, aby návrh podaly vládnoucí a koaliční strany KDU-ČSL a ČSSD, které mají v zastupitelstvu dohromady 37 mandátů ze 65. ODS jich má jen sedm. Zastupitelé KDU-ČSL ale zastávají názor, že si o personálních záležitostech musí rozhodnout sociální demokraté sami.

Jiří Kadrnka (ODS)

„Michal Hašek je veřejně usvědčený lhář, takový člověk by neměl reprezentovat kraj. Myslím, že by to měla řešit koalice a také jsem v tomto duchu poslal jejím představitelům dopis,“ uvedl do médií Kadrnka. Zástupci KDU-ČSL, ČSSD a KSČM by se měli ještě do zasedání zastupitelstva sejít a domluvit se na společném postupu.

Skupina členů vedení ČSSD včetně Haška se po volbách sešla s prezidentem Milošem Zemanem a druhý den podali prostřednictvím brněnského primátora Romana Onderky výzvu k rezignaci předsedy Bohuslava Sobotky. Ten ji odmítl. Účastníci schůzky v Lánech několik dní tvrdili, že se žádná schůzka u prezidenta nekonala. Hašek to dokonce uvedl v přímém přenosu v České televizi. Celá událost zbrzdila povolební vyjednávání. Hašek nakonec rezignoval na funkci prvního místopředsedy ČSSD. Uvedl však, že na setkání levicových politiků s levicovým prezidentem republiky nevidí nic špatného. Kampaň podle něj splnila účel a zakryla debakl ČSSD i české levice v předčasných volbách.

Nyní se ale Hašek musí rozhodnout mezi funkcí hejtmana a poslance, souběh funkcí mu totiž zakazuje usnesení, které sociální demokraté přijali letos před volbami. Na jihomoravském hejtmanství je zatím klid. Ve čtvrtek by měla zasednout krajská rada, kterou by měl hejtman, tak jako obvykle, řídit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře