Reklama
reklama

Na Brněnské přehradě se mírně zhoršuje voda

Z měření krajské hygienické stanice vyplývá, že voda na některých místech Brněnské přehrady má již od počátku července mírně zhoršené vlastnosti. Koupání je zde však stále možné.

Vodu vhodnou ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi hygienici evidují na koupacích místech Rakovec a Kozí horka. Sledovány jsou i další tři destinace přehrady, Osada, Rokle a Sokolské koupaliště. Zde je voda bez problémů a ideální ke koupání.

Stav je sledován minimálně jednou měsíčně. Voda se na přehradě zhoršuje především vlivem počasí a přemnožením sinic. Nižší kvalita se projevuje především tím, že je voda kalná, může být cítit a v dalších stádiích se pak zhoršuje i její jakost. Stav vody mohou návštěvníci Brněnské přehrady sledovat na informačních tabulích na koupalištích.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře