Reklama
reklama

Na Brněnské přehradě se mírně zhoršuje voda

Z měření krajské hygienické stanice vyplývá, že voda na některých místech Brněnské přehrady má již od počátku července mírně zhoršené vlastnosti. Koupání je zde však stále možné.

Vodu vhodnou ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi hygienici evidují na koupacích místech Rakovec a Kozí horka. Sledovány jsou i další tři destinace přehrady, Osada, Rokle a Sokolské koupaliště. Zde je voda bez problémů a ideální ke koupání.

Stav je sledován minimálně jednou měsíčně. Voda se na přehradě zhoršuje především vlivem počasí a přemnožením sinic. Nižší kvalita se projevuje především tím, že je voda kalná, může být cítit a v dalších stádiích se pak zhoršuje i její jakost. Stav vody mohou návštěvníci Brněnské přehrady sledovat na informačních tabulích na koupalištích.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře