Reklama
reklama

Na Břeclavsku zuřil silný vír, škody páchal hlavně na střechách

Silný vítr doprovázející bouřku se v neděli odpoledne přehnal Břeclavskem. Silný vítr po sobě zanechal poškozené střechy, hasiči zasahovali celkem v sedmadvaceti domech.

K zásahu v Moravské Nové Vsi vyjelo téměř 80 profesionálních a dobrovolných hasičů. Silný vítr zde poškodil domy především ve dvou ulicích, hasiči zasahovali v 27 domech. Nejčastěji museli provizorně opravovat poškozené střechy. Na jednom z domů zcela chyběla plechová krytina, na dalších domech byly vidět průrvy do půdních prostor. Při události se nikdo nezranil.

Na pomoc byly povolány i dvě jednotky SDH, které jsou předurčené k plnění úkolů na úseku ochrany obyvatelstva. Kromě zajišťování střech se hasiči věnovali také odčerpávání vody z některých domů. Pomocí výškové techniky prořezávali nebezpečně polámané větve podél cesty.

Před půlnocí z místa odjížděly poslední jednotky, v pondělí však budou hasiči pokračovat v prořezávce poškozených větví stromů.   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře