Reklama
reklama

Na Blanensku požár zcela zničil celodřevěnou chatu

Hasiči v noci likvidovali požár chaty na Blanensku. Dva lidé skončili v péči záchranné služby. Škoda je ve statisících. 

K požáru v chatové oblasti nedaleko obce Suchý vyjelo šest hasičských jednotek krátce po půl třetí ráno. Požár chaty likvidovali hasiči nasazením tří vodních proudů. Soustředili se také na ochlazování pěti tlakových lahví, které v požářišti nalezli.

Požár zcela zničil celodřevěnou chatu o rozměrech cca 6x5 metrů a sálavé teplo poškodilo také vedle stojící karavan. První odhad škody se pohybuje kolem 200 000 korun.

Na místo musela přijet záchranná služba, protože majitel se při pokusu hasit požár popálil a u jedné ženy bylo podezření na nadýchání kouřem. Záchranáři po ošetření oba zraněné odvezli do nemocnice.

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření, nicméně je pravděpodobné, že požár vznikl od topidla umístěného v chatě. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře