Reklama
reklama

Muž vyhrožoval přítelkyni zabitím, vykopl dveře a naboural policejní auta

Případ podobný scénářům známým z filmů v současné době vyšetřují policisté na Vyškovsku. Muž vyhrožoval bývalé přítelkyni, že ji zabije. Nyní je již ve vazbě. 

V sobotu 31. července totiž přímo ve Vyškově vyhrožoval  střelnou zbraní  třiatřicetiletý muž své bývalé přítelkyni. Nezdráhal se vykopnout dveře do domu, ve kterém byla. Pak ji pod pohrůžkami, že už nikdy neuvidí svoje dítě, pokud bude klást odpor, odvedl do jednoho ze zaparkovaných aut před domem. V něm nařídil řidiči, aby je odvezl do Brna. Tam řidiče nechal odejít z vozidla a ženu donutil jít s ním do bytu příbuzných, kde požadoval  vysvětlení, proč se s ním rozešla. Vyhrožoval jí, že ji zabije, podřeže a také chtěl, aby na počítači napsala vzkaz, že je v pořádku a ať se do nich nikdo neplete. Žena jej prosila, zda by se nemohli vrátit zpět do Vyškova, aby ještě viděla svoji dceru. Muž její žádosti nakonec vyhověl.

Po návratu do Vyškova však nedovolil ženě vystoupit a oba zůstali sedět ve vozidle před domem, kde bylo dítě. V té době již na místo přijeli policisté a muž před nimi začal ujíždět zpět do Brna. Nereagoval na jejich výzvy, aby zastavil vozidlo a svou jízdou ohrožoval jak policisty, tak i ostatní účastníky silničního provozu. Při divoké jízdě dokonce jedno ze služebních vozidel policie poškodil, zastavit nehodlal ani před dalšími dvěma policejními vozidly, které mu bránily pokračovat v jízdě. Nakonec do nich narazil. Následně jej policisté zadrželi. 

"Muž, u něhož prověřujeme, zda nebyl pod vlivem drog,  skončil ve vazbě. Je nyní podezřelý z trestných činů vydírání se zbraní,  omezování osobní svobody,  porušování domovní svobody, neoprávněné užívání cizí věci, poškození cizí věci  a nebezpečné vyhrožování," uvedla mluvčí policie Iva Šebková.

Svým jednáním způsobil navíc nemalou škodu nejen na třech vozech policie, ale také na vstupních dveřích domu ve Vyškově a vozidle, s nímž policistům ujížděl. Celkem tak byla škoda předběžně vyčíslena asi na 355 tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře