Reklama
reklama

Množí se nehody cyklistů, upozorňuje policie

Letní dny a počasí nahrávají tomu, abychom nasedli na naše dvoukolé miláčky a místo automobilů využívali jako přepravních prostředků právě kola. V poslední době se však množí nehody cyklistů a podle policie roste i počet zbytečných nehod, kdy cyklisté hazardují, mnohdy i pod vlivem alkoholu. 

Typickou nehodu těchto dní vyšetřují policisté z dopravního inspektorátu Brno-venkov. Z kopce od Nové Vsi do Oslavan sjížděl v neděli v noci dvaapadesátiletý cyklista, který navíc nebyl ani osvětlen. V zatáčce pak díky vysoké rychlosti přejel do protisměru, kde se srazil s protijedoucím automobilem. Cyklista skončil v nemocnici s velmi vážným zraněním. Dechovou zkoušku nemohl absolvovat, ale i v tomto případě zřejmě hrál roli alkohol.

„Znovu připomínáme, že i cyklista je řidič. Hrozí mu tedy ve správním řízení padesátitisícová sankce a hlavně může počítat i s úhradou způsobené škody,“ upozornil policejní mluvčí Pavel Šváb. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře