Reklama
reklama

Mladík musí na brigádu. Z mobilu sestry zaplatil tisíce za postavy v internetové hře

Účet za telefon blížící se deseti tisícům korun stál na začátku zajímavého případu, který vyřešili kriminalisté na Brněnsku. Patnáctiletý syn nakupoval postavy do internetové hry na telefonu své sestry a zasílal je na účet dalšího nezletilého mladíka, který zneužil identitu svého otce.

Když dvaačtyřicetiletá matka závratný účet u operátora reklamovala, zjistila, že z telefonního čísla její dcery odešly v několika případech mobilní platby na jiný účet. Přitom šestnáctiletá dcera žádné platby nezadala. Domnívala se tedy, že mobilní telefon její dcery byl zneužit počítačových pirátem a obrátila se na policii.

Několikaměsíční vyšetřování podpořené hodinami analytické práce mělo pro matku dech vyrážející výsledek. Pachatelem byl její patnáctiletý syn. „Ten holdoval akční počítačové internetové hře a pro její rozvíjející se užívání potřeboval nakupovat další postavy. K jejich získání zneužil telefon vlastní sestry,“ popsal případ mluvčí policie Bohumil Malášek.

Při vyšetřování případu narazili kriminalisté na další zajímavou skutečnost. Peníze z telefonního účtu putovaly na východ Čech na herní účet rovněž nezletilého mladíka. Ten zase holdoval na internetu karetním hrám. Jelikož nebyl plnoletý a nemohl si účet založit, zneužil identitu svého otce.

Případ ale trestním stíháním neskončil. Matka nedala souhlas se stíháním syna. „Ten ale trestu neunikl. Vedle nepříjemného a určitě důrazného pokárání musí nyní na brigádu a peníze matce postupně splácí,“ dodal Malášek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře