Reklama
reklama

Mladík musí na brigádu. Z mobilu sestry zaplatil tisíce za postavy v internetové hře

Účet za telefon blížící se deseti tisícům korun stál na začátku zajímavého případu, který vyřešili kriminalisté na Brněnsku. Patnáctiletý syn nakupoval postavy do internetové hry na telefonu své sestry a zasílal je na účet dalšího nezletilého mladíka, který zneužil identitu svého otce.

Když dvaačtyřicetiletá matka závratný účet u operátora reklamovala, zjistila, že z telefonního čísla její dcery odešly v několika případech mobilní platby na jiný účet. Přitom šestnáctiletá dcera žádné platby nezadala. Domnívala se tedy, že mobilní telefon její dcery byl zneužit počítačových pirátem a obrátila se na policii.

Několikaměsíční vyšetřování podpořené hodinami analytické práce mělo pro matku dech vyrážející výsledek. Pachatelem byl její patnáctiletý syn. „Ten holdoval akční počítačové internetové hře a pro její rozvíjející se užívání potřeboval nakupovat další postavy. K jejich získání zneužil telefon vlastní sestry,“ popsal případ mluvčí policie Bohumil Malášek.

Při vyšetřování případu narazili kriminalisté na další zajímavou skutečnost. Peníze z telefonního účtu putovaly na východ Čech na herní účet rovněž nezletilého mladíka. Ten zase holdoval na internetu karetním hrám. Jelikož nebyl plnoletý a nemohl si účet založit, zneužil identitu svého otce.

Případ ale trestním stíháním neskončil. Matka nedala souhlas se stíháním syna. „Ten ale trestu neunikl. Vedle nepříjemného a určitě důrazného pokárání musí nyní na brigádu a peníze matce postupně splácí,“ dodal Malášek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře