Reklama
reklama

Mladíci ukradli luční vál přímo před zraky majitele

Vlastním očím nemohl uvěřit sedmapadesátiletý muž, když na silnici do Zastávky u Brna potkal svůj luční vál. Ten byl napojen na vlek dodávky a vezen přímo do tamní sběrny starého železa. Majitel se tedy za svoji věcí vydal.

Mezi tím své podezření oznámil na policii. Ta okamžitě dorazila na místo a dotazovala se dvou dvacetiletých mladíků, kde k válu přišli. „Nejprve nedokázali policejní hlídce nic vysvětlit, nakonec ale dobře známí zloději přiznali, že luční vál odcizili v areálu bývalého zemědělského družstva v Kratochvílce,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

 

Následně kriminalisté zjistili, že oba muži ve stejné sběrně před několika dny prodali stejný vál. „Vyšetřování případu přineslo zajímavé skutečnosti. K odcizení a naložení těžkých válů potřebovali zloději traktorbagr, který si jeden z mladíků vzal bez vědomí svého otce, majitele rodinné firmy,“ popsal událost Malášek.

 

Mladík navíc neměl k řízení vozidla patřičné oprávnění a navíc měl vyslovený zákaz řízení. „Oba pachatelé jsou stíháni za krádež, řidič traktorbagru pak navíc za neoprávněné užívaní motorového vozidla a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře