Reklama
reklama

Mimořádné exkurze spojené s obědem proběhnou pro veřejnost každou únorovou sobotu

Plánované odstávky v Jaderné elektrárně Dukovany využijí energetici k mimořádným exkurzím pro zájemce z řad široké veřejnosti. Kromě infocentra a trenažeru pro operátory blokových dozoren se návštěvníci podívají do střeženého prostoru elektrárny, na venkovní objekty a strojovnu výrobního bloku. Závěr prohlídky bude patřit energeticky vydatnému obědu v závodní jídelně. 

Prohlédnout si strojovnu bez ševelení parních turbín a hluku z pohonů a čerpadel je výjimečnou příležitostí pro všechny zájemce o technická zařízení a prostory. Účastníci exkurze na vlastní oči shlédnou řadu modernizačních a investičních akcí, které byly v posledních letech realizovány pro zajištění dalšího dlouhodobého provozu. V infocentru shlédnou film o výrobě elektřiny, po fyzické kontrole vstoupí do areálu elektrárny, projdou střeženým prostorem.  Zde budou mít jedinečnou příležitost podívat se, co se skrývá na dně bazénů pod chladicími věžemi. Prohlídka bude završena zážitkem z jídelny elektrárny, kde si návštěvníci při obědě prakticky vyzkouší, jak se stravují její zaměstnanci.

Možnost prohlídky elektrárny je nabízena každou únorovou sobotu 4. 2., 11. 2., 18. 2., 25. 2. 2017, vyhrazený čas bude vždy od 9.30 do 13.00 hodin.

Zájemci starší 15 let se mohou hlásit elektronicky na adrese: infocentrum.edu@cez.cz, do přihlášky je třeba uvést: jméno a příjmení, datum narození, číslo platného OP, státní příslušnost, zaměstnavatele a vybraný termín. Počet míst je omezen, proto je vhodné si termíny rezervovat co nejdříve. Každý zájemce obdrží odpověď mailem a pokyny k exkurzi. 

Autor: 
admin
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře