Reklama
reklama

Mimořádné exkurze spojené s obědem proběhnou pro veřejnost každou únorovou sobotu

Plánované odstávky v Jaderné elektrárně Dukovany využijí energetici k mimořádným exkurzím pro zájemce z řad široké veřejnosti. Kromě infocentra a trenažeru pro operátory blokových dozoren se návštěvníci podívají do střeženého prostoru elektrárny, na venkovní objekty a strojovnu výrobního bloku. Závěr prohlídky bude patřit energeticky vydatnému obědu v závodní jídelně. 

Prohlédnout si strojovnu bez ševelení parních turbín a hluku z pohonů a čerpadel je výjimečnou příležitostí pro všechny zájemce o technická zařízení a prostory. Účastníci exkurze na vlastní oči shlédnou řadu modernizačních a investičních akcí, které byly v posledních letech realizovány pro zajištění dalšího dlouhodobého provozu. V infocentru shlédnou film o výrobě elektřiny, po fyzické kontrole vstoupí do areálu elektrárny, projdou střeženým prostorem.  Zde budou mít jedinečnou příležitost podívat se, co se skrývá na dně bazénů pod chladicími věžemi. Prohlídka bude završena zážitkem z jídelny elektrárny, kde si návštěvníci při obědě prakticky vyzkouší, jak se stravují její zaměstnanci.

Možnost prohlídky elektrárny je nabízena každou únorovou sobotu 4. 2., 11. 2., 18. 2., 25. 2. 2017, vyhrazený čas bude vždy od 9.30 do 13.00 hodin.

Zájemci starší 15 let se mohou hlásit elektronicky na adrese: infocentrum.edu@cez.cz, do přihlášky je třeba uvést: jméno a příjmení, datum narození, číslo platného OP, státní příslušnost, zaměstnavatele a vybraný termín. Počet míst je omezen, proto je vhodné si termíny rezervovat co nejdříve. Každý zájemce obdrží odpověď mailem a pokyny k exkurzi. 

Autor: 
admin
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře