Reklama
reklama

Městské divadlo Brno zahrálo Bídníky na festivalu v Lucembursku

Ačkoli platí v České republice více méně divadelní prázdniny, netýká se to Městského divadla Brno. To bylo již tradičně pozváno na mezinárodní hudební Festival de Wiltz v Lucembursku. Na 61. ročníku festivalu, který trval měsíc do 28. července, předvedli brněnští herci muzikál Bídníci a sklidili úspěch.

V přírodním amfiteátru nedaleko historického centra zazářili herci z moravské metropole již podeváté. V uplynulých letech tam prezentovali například muzikál Vlasy, Evita nebo Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť. Letos se při představení Bídníci v Lucembursku předvedl Dušan Vitázek, Petr Gazdík, Lukáš Vlček nebo Markéta Sedláčková. Inscenaci nastudovali herci nově v anglickém jazyce.

 

Městské divadlo Brno ale nezapomíná ani na své domácí fanoušky. Po dva letní večery připravili pro návštěvníky koncertní provedení muzikálu Andrew Lloyd Webbera Jesus Christ Superstar. Pod noční oblohou na nádvoří hradu Špilberk odehrají biblický příběh v rockovém stylu. Ten v originálním anglickém znění s českými titulky zakončí 22. a 23. srpna festival Špiberk Harmonie Brno. Ten večer zazpívá Ivana Vaňková, Dušan Vitázek, Petr Gazdík a Igor Ondříček.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře