Reklama
reklama

Město postaví volnočasové centrum Nová Bystrouška. Prospěšné bude pro Bystrc i pro Kamechy

V Bystrci vznikne volnočasové centrum Nová Bystrouška, které nahradí stávající centrum Bystrouška. Město jej chce postavit v příštích letech. Výstavba vyjde na téměř 120 milionů korun.

Nové centrum bude sloužit nejen obyvatelům městské části Brno-Bystrc, ale především také Kamechy. Nová Bystrouška by měla vznikat ve dvou etapách. V první plánuje město vybudovat objekt centra s parkovacími místy, poté bude vystavěna tělocvična.

Stávající centrum Bystrouška, které již funguje 20 let ve Fleischnerově ulici, bude zbouráno. Podle primátorova náměstka Richarda Mrázka již budova není v dobré stavu a nevyhovuje ani hygienickým požadavkům.

Finanční náklady, které se budou pohybovat v částce téměř 120 milionů korun, bude muset nést město společně s městkou částí Brno-Bystrc. Na záměr totiž nelze čerpat dotace z Evropské unie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře