Reklama
reklama

Město plánuje změnu územního plánu na Mendelově náměstí a v bývalé Zbrojovce

Město zahájí přípravy na změnu územního plánu ve dvou důležitých lokalitách: v prostoru Mendlova náměstí a v brownfieldu někdejšího areálu Zbrojovky.

Mendlovo náměstí je významným veřejným prostorem v centru města, ale také přestupním uzlem veřejné dopravy. Město Brno v loňském roce pořídilo dopravní studii, která navrhla změnu vedení tramvajových tratí a nové uspořádání zastávek tak, aby se zkrátily přestupní vzdálenosti a zrychlil průjezd trolejbusů náměstím.

Toto dopravní řešení umožňuje nově koncipovat také veřejný prostor Mendlova náměstí – dostavbu bloku domů uprostřed a novou úpravu okolí. Konkrétní podoba veřejného prostoru na Mendlově náměstí bude řešena v následujících měsících s architekty, urbanisty i širokou veřejností.

„Na téma rekonstrukce Mendlova náměstí připravíme sérii veřejných debat a diskusí. První z nich by mohly proběhnout již na jaře tohoto roku. Jejich cílem bude prodiskutovat potřeby lidí v okolí tohoto frekventovaného přestupního uzlu a vytvořit tak podmínky pro to, aby město mohlo požádat o finance z evropských fondů na modernizaci terminálu MHD,“ uvedl Martin Ander, náměstek primátora města Brna.

Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu, aby zahájilo proces změny územního plánu, která je pro zpracování projektu pro evropské fondy nezbytná.

Také někdejší areál brněnské Zbrojovky čeká dlouhou dobu na nové využití. Mohla by tu vzniknout nová městská čtvrť. Dopravní a urbanistické prověřovací studie nyní dospěly do fáze, kdy je možné zahájit proces pořízení změny územního plánu. Rada proto dnes doporučila zastupitelstvu dát s pořízením změny souhlas.

„Nejpozději do tří let by mělo být o podobě nové městské čtvrti rozhodnuto. Také tady připravujeme v průběhu pořizování příslušné změny územního plánu zapojení veřejnosti do debat a diskusí,“ dodal náměstek primátora Martin Ander.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Komentáře