Reklama
reklama

Medvídě dostalo od Lucie Šafářové jméno Noria

Teniska Lucie Šafářová pokřtila dnes dopoledne malou medvědici z brněnské zoo. Ze čtyřiceti návrhů fanoušků ledních medvědů vybrala jméno Noria, které je inspirované finským románem s tematikou globálního oteplování.

Šafářová jako kmotra nakrmila lední medvědy speciálními ledovými dorty a popřála malé samičce i brněnské zoo hodně spokojených návštěvníků. „Jsem pyšná na to, že jsem mohla pokřtít tak vzácné zvíře, jako je lední medvěd. Setkala jsem se s chovateli, kteří se o zvířata v brněnské zoo starají, měla jsem možnost nakrmit medvědy, lemury a žirafy a budu mít na dnešní den opravdu krásné vzpomínky,“ řekla kmotra Lucie Šafářová.

Vítězné jméno zaslala zoo Lenka Škutilová. „Krásné jméno pro tuto medvědí princeznu by bylo Noria, což je hrdinka románu Strážkyně pramene od finské spisovatelky Emmi Itäranta, jejíž svět podlehl zkáze jménem globální oteplování, jako se v současnosti děje i s životním prostředím ledních medvědů,“ napsala. Na základě tohoto příběhu a tematiky týkající se ledních medvědů se rozhodovala i Lucie Šafářová. Na autorku jména čeká pozvání do Zoo Brno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře