Reklama
reklama

Medvídě dostalo od Lucie Šafářové jméno Noria

Teniska Lucie Šafářová pokřtila dnes dopoledne malou medvědici z brněnské zoo. Ze čtyřiceti návrhů fanoušků ledních medvědů vybrala jméno Noria, které je inspirované finským románem s tematikou globálního oteplování.

Šafářová jako kmotra nakrmila lední medvědy speciálními ledovými dorty a popřála malé samičce i brněnské zoo hodně spokojených návštěvníků. „Jsem pyšná na to, že jsem mohla pokřtít tak vzácné zvíře, jako je lední medvěd. Setkala jsem se s chovateli, kteří se o zvířata v brněnské zoo starají, měla jsem možnost nakrmit medvědy, lemury a žirafy a budu mít na dnešní den opravdu krásné vzpomínky,“ řekla kmotra Lucie Šafářová.

Vítězné jméno zaslala zoo Lenka Škutilová. „Krásné jméno pro tuto medvědí princeznu by bylo Noria, což je hrdinka románu Strážkyně pramene od finské spisovatelky Emmi Itäranta, jejíž svět podlehl zkáze jménem globální oteplování, jako se v současnosti děje i s životním prostředím ledních medvědů,“ napsala. Na základě tohoto příběhu a tematiky týkající se ledních medvědů se rozhodovala i Lucie Šafářová. Na autorku jména čeká pozvání do Zoo Brno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře