Reklama
reklama

Magdalena Kožená dostane Cenu města Brna

Každoroční ceremoniál významných brněnských osobností se opět přiblížil a mezi dvanácti nominovanými na Cenu města Brna je celá řada zajímavých lidí, ať už je to v oblasti lékařské vědy, kde pro letošní rok vyhrál prof. Jiří Vorlíček, tak v oblasti dramatického umění, které dominuje prorektor JAMU prof. Václav Cejpek. Celkem bylo podáno 54 návrhů.

Podle našeho názoru je však letošní největší osobností brněnská rodačka a mezzosopranistka Magdalena Kožená, světově uznávaná umělkyně. Magdalena Kožená se narodila 26. května 1973 v Brně. Svůj pěvecký talent od dětství rozvíjela jako členka sboru dětí a mládeže Kantiléna. Úspěšnou kariéru zahájila v roce 1995 na mezinárodní hudební soutěži W. A. Mozarta v Salcburku, kde se stala absolutní vítězkou. Kožená je neúnavnou propagátorkou české hudby a české kultury, stala se patronkou MHF 13 měst Concentus Moraviae, své jméno spojila s Rokem české hudby 2014.

Ceremoniál Ceny města Brna se odehraje v měsíci lednu ve Sněmovním sále Nové radnice.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře