Reklama
reklama

Lidé z jižní Moravy se mohou zapojit do zpracování návrhu krajského rozpočtu

Obyvatelé jižní Moravy mohou od dnešního dne celý následující měsíc připomínkovat návrh krajského rozpočtu na rok 2014. Umožňuje to zahájený projekt „Váš kraj, Váš rozpočet“, který Jihomoravský kraj spustil již podruhé.

Na webových stránkách kraje byl zpřístupněn odkaz obsahující cíl projektu, vysvětlení jeho přínosu s možností lidí Jihomoravského kraje vyjádřit své priority, kterým by se měl kraj podle jejich názoru v roce 2014 věnovat již ve fázi přípravy návrhu rozpočtu. Dotazník lze vyplnit prostřednictvím počítače i mobilní techniky, lze použít chytré telefony nebo tablety.

V rámci projektu „Váš kraj, Váš rozpočet“ zde bude k dispozici přehled všech požadavků na rozpočet výdajů Jihomoravského kraje na rok 2014. „Připomínkami se budou moci občané kraje aktivně vyjádřit k prioritám rozpočtu, kterým by se měl Jihomoravský kraj v příštím roce věnovat. Po odeslání dotazníku obdrží lidé, kteří uvedli své kontaktní údaje, zpětnou informaci se sdělením, kdy a kde budou zveřejněny informace a vyhodnocení hlasování o prioritách rozpočtu a také přehled všech preferencí zúčastněných občanů Jihomoravského kraje. Věřím, že se podaří občany zapojit do správy kraje a tvorby samotného rozpočtu a to ještě více než loni. Je pro nás důležité již v přípravné fázi vědět, čemu přikládají občané váhu a co od svého kraje očekávají,“ řekl hejtman Michal Hašek.

Do předloňského roku bylo ustálenou praxí, že občané měli možnost vyjádřit se k návrhu rozpočtu až ve fázi, kdy byl v souladu se zákonem zveřejněn 15 dní před projednáním v zastupitelstvu kraje, a to písemně, anebo ústně přímo při zasedání zastupitelstva. Tuto ustálenou praxi projekt „Váš kraj, Váš rozpočet“ zásadně rozšiřuje a umožňuje každému obyvateli jižní Moravy vyjádřit své priority. Možnost připomínkování potrvá až do 31. října. Během prvních dvou listopadových týdnů dojde k zpracování výsledků, poté jejich souhrn bude zveřejněn na webových stránkách kraje a obdrží ho krajská rada.

Politici tak budou mít jasnou zpětnou vazbu, jaké jsou konkrétní potřeby občanů jižní Moravy. „Věřím, že i letos přijdou desítky připomínek. Tuto možnost mohou využít například starostové, spolky, komory a další zájmové a profesní skupiny. Garantuji, že každou připomínkou se bude krajská samospráva vážně zabývat,“ zdůraznil hejtman Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře