Reklama
reklama

Letní škola slovanských jazyků přivítá žáky tří kontinentů

Tento týden v Brně začal již 47. ročník mezinárodní Letní školy slovanských studií. Cílem tohoto kurzu je seznámit zahraniční studenty s českým jazykem a kulturou. Program se skládá z výuky, ale také ze sledování celovečerních filmů z domácí produkce nebo exkurzí po českých památkách.

„Tato instituce má dlouhou a pestrou tradici. V prvním roce její existence do Česka přijelo 28 studentů, dnes je jich 145,“ uvedl na slavnostním zahájení prorektor Filozofické fakulty Ladislav Rabušic. „Jsme rádi, že pořád jsou na světě lidé – tak trochu blázni – kteří chtějí studovat český jazyk,“ dodal se smíchem.

Vzdělávání napříč světem
Letošního ročníku se účastní studenti z jedenatřiceti zemí celého světa, z těch exotičtějších například Izraele, Japonska, Jižní Koreje nebo USA. V rámci výuky se mohou těšit na přednášky, semináře z české literatury a jazyková cvičení. Na přednáškovém programu se podílí i špičkoví zahraniční bohemisté z prestižních světových univerzit.

Pobyt i výuku si hradí sami studenti, byť se na nákladech někdy podílejí i jejich domovské univerzity. „Ve škole nám nabídli, že nám část tohoto studia zaplatí jako stipendium,“ říká maďarský student Gábor.  „Už jsem studoval ukrajinštinu a ruštinu, teď mě zajímá čeština,“ dodává.

Kurz bude ukončen slavnostním večerem 16. srpna.

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře