Reklama
reklama

Letní škola slovanských jazyků přivítá žáky tří kontinentů

Tento týden v Brně začal již 47. ročník mezinárodní Letní školy slovanských studií. Cílem tohoto kurzu je seznámit zahraniční studenty s českým jazykem a kulturou. Program se skládá z výuky, ale také ze sledování celovečerních filmů z domácí produkce nebo exkurzí po českých památkách.

„Tato instituce má dlouhou a pestrou tradici. V prvním roce její existence do Česka přijelo 28 studentů, dnes je jich 145,“ uvedl na slavnostním zahájení prorektor Filozofické fakulty Ladislav Rabušic. „Jsme rádi, že pořád jsou na světě lidé – tak trochu blázni – kteří chtějí studovat český jazyk,“ dodal se smíchem.

Vzdělávání napříč světem
Letošního ročníku se účastní studenti z jedenatřiceti zemí celého světa, z těch exotičtějších například Izraele, Japonska, Jižní Koreje nebo USA. V rámci výuky se mohou těšit na přednášky, semináře z české literatury a jazyková cvičení. Na přednáškovém programu se podílí i špičkoví zahraniční bohemisté z prestižních světových univerzit.

Pobyt i výuku si hradí sami studenti, byť se na nákladech někdy podílejí i jejich domovské univerzity. „Ve škole nám nabídli, že nám část tohoto studia zaplatí jako stipendium,“ říká maďarský student Gábor.  „Už jsem studoval ukrajinštinu a ruštinu, teď mě zajímá čeština,“ dodává.

Kurz bude ukončen slavnostním večerem 16. srpna.

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře