Reklama
reklama

Kraj se nevzdává možnosti účastnit se tendru na provoz Nemocnice Hustopeče

Jihomoravský kraj by chtěl provozovat Městskou nemocnici Hustopeče. Dosavadním zřizovatelem je město Hustopeče, to však dlouhodobě čelí ekonomickým problémům v hospodaření a hledá provozovatele a nájemce.

Město nemocnici přetransformovalo na akciovou společnost a nemocnice je ve ztrátě. Kraj chce zabránit pronájmu nemocnice soukromému subjektu, tak, aby nemocnice zůstala veřejná. Zařízení v Hustopečích by dostala na starost některá z krajských nemocnic. Umožnilo by to další posílení větší spolupráci Hustopečí s okolím, například s Břeclaví, Znojmem nebo Ivančicemi.

Podle hustopečského starosty Luboše Kuchynky (ODS) měla minulý rok nemocnice ztrátu více než 7 milionů korun. „Taková ztráta je pro město tíživá, a proto hledáme ekonomicky i odborně zdatné partnery,“ uvedl starosta Kuchynka. Město vyhlásilo výběrové řízení na provozovatele nemocnice v květnu. Podmínky se ovšem jeví krahským radním jako diskriminační.

„Vedení města Hustopeče zjednodušeně řeklo, že nemá co měnit na podmínkách provozování nemocnice, krajská rada konstatovala, že tyto podmínky jsou diskriminační. Rada proto schválila vypracování právní analýzy o dalších možných krocích a postupech. Primárním zájmem, který vede k aktivitě kraje v této věci, je udržení veřejného zdravotnictví také na Hustopečsku. Nevzdáváme se možnosti zúčastnit se tohoto tendru, ovšem chceme, aby tento tendr probíhal férovým způsobem, aby jeho podmínky nebyly diskriminující vůči Jihomoravskému kraji,“ zdůraznil hejtman Michal Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře