Reklama
reklama

Kraj schválil rozpočet 936 milionů korun na výstavbu, rekonstrukce a opravy silnic

Schválený rozpočet Jihomoravského kraje pro Správu a údržbu silnic JMK v letošním roce v položkách určených k financování dopravní infrastruktury počítá s částkou 577,43 milionu korun na běžné výdaje spojené s letní i zimní údržbou silnic a 358,68 milionu korun na kapitálové výdaje, určené na spolufinancování projektů dotovaných EU. Celkem tedy jde o 936,04 milionu korun.

V programu výstavby pro rok 2015 je zahrnut i seznam staveb navržených k financování z příspěvku Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), určeného na opravy a investice na silnicích II. a III. třídy.

„Jihomoravský kraj získává ze Státního fondu dopravní infrastruktury na základě výsledku jednání Asociace krajů ČR a vlády částku 348 milionů korun. Schválili jsme zásobník staveb, který zahrnuje rekonstrukce a opravy 31,3 km silnic druhé a třetí třídy a deseti mostů,“ řekl na tiskové konferenci hejtman Hašek.

Jak následně dodal, v řadě těchto akcí platí, že budou probíhat v součinnosti s obcemi – řeší tedy paralelně akce jako opravy chodníků nebo kanalizací. Rada též schválila projekty, které uskuteční ze svých prostředků. Uskuteční se v této souvislosti koaliční jednání, které rozhodne, kolik finančních prostředků poputuje do krajských silnic navíc.

Program výstavby, rekonstrukcí a oprav silnic pro rok 2015 zahrnuje taktéž stavby podporované fondy Evropské unie. Stěžejní je zejména čerpání prostředků v rámci Regionálního operačního programu NUTS 2. Jihovýchod oblast podpory 1.1. Rozvoj dopravní infrastruktury. Letos se jedná o celkem 28 projektů, v celkové hodnotě 1,2 miliardy korun.

Je předpoklad, že v průběhu roku budou dokončeny rekonstrukce na 61 km silnic a 15 mostech.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře