Reklama
reklama

Kraj schválil rozpočet 936 milionů korun na výstavbu, rekonstrukce a opravy silnic

Schválený rozpočet Jihomoravského kraje pro Správu a údržbu silnic JMK v letošním roce v položkách určených k financování dopravní infrastruktury počítá s částkou 577,43 milionu korun na běžné výdaje spojené s letní i zimní údržbou silnic a 358,68 milionu korun na kapitálové výdaje, určené na spolufinancování projektů dotovaných EU. Celkem tedy jde o 936,04 milionu korun.

V programu výstavby pro rok 2015 je zahrnut i seznam staveb navržených k financování z příspěvku Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), určeného na opravy a investice na silnicích II. a III. třídy.

„Jihomoravský kraj získává ze Státního fondu dopravní infrastruktury na základě výsledku jednání Asociace krajů ČR a vlády částku 348 milionů korun. Schválili jsme zásobník staveb, který zahrnuje rekonstrukce a opravy 31,3 km silnic druhé a třetí třídy a deseti mostů,“ řekl na tiskové konferenci hejtman Hašek.

Jak následně dodal, v řadě těchto akcí platí, že budou probíhat v součinnosti s obcemi – řeší tedy paralelně akce jako opravy chodníků nebo kanalizací. Rada též schválila projekty, které uskuteční ze svých prostředků. Uskuteční se v této souvislosti koaliční jednání, které rozhodne, kolik finančních prostředků poputuje do krajských silnic navíc.

Program výstavby, rekonstrukcí a oprav silnic pro rok 2015 zahrnuje taktéž stavby podporované fondy Evropské unie. Stěžejní je zejména čerpání prostředků v rámci Regionálního operačního programu NUTS 2. Jihovýchod oblast podpory 1.1. Rozvoj dopravní infrastruktury. Letos se jedná o celkem 28 projektů, v celkové hodnotě 1,2 miliardy korun.

Je předpoklad, že v průběhu roku budou dokončeny rekonstrukce na 61 km silnic a 15 mostech.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře