Reklama
reklama

Koupit vstupenky do vily Tugendhat? Nemožné, je beznadějně vyprodaná

Skvost funkcionalistické architektury a vilu, do jejíž opravy se investovalo 165 milionů korun, nemají lidé šanci navštívit. Na tři měsíce dopředu jsou totiž vstupenky na prohlídku vily Tugendhat vyprodané.

Ani o těchto prázdninách si turisté, kteří přijeli do Brna a neměli dlouhé měsíce dopředu koupené vstupenky, vilu Tugendhat neprohlédli. „Chtěli jsme stihnout prohlídku vily do konce prázdnin. Dozvěděli jsme se, že ji stihneme, ale do konce roku. Vstupenky jsme si v srpnu rezervovali a koupili na 26. prosince,“ potvrzuje paní Simona, která pochází z Brna, ale nyní žije v Praze.

Vila Tugendhat je od svého znovuotevření po rekonstrukci beznadějně vyprodaná. Někdy měsíc, v současné době ale i tři měsíce dopředu. „Ano. Vila je standardně vyprodaná tři měsíce dopředu a například na podzim už máme všechny víkendy plně obsazené,“ potvrdila ředitelka vily Iveta Černá s tím, že návštěvníky této funkcionalistické památky jsou běžní turisté jen málokdy. „Přichází k nám architekti nebo kunsthistorici, kteří přijíždí do Brna jen kvůli této památce. Hodně vstupenek mají rezervovány také cestovní kanceláře, které pořádají tour po památkách UNESCO a zajedou kromě Brna také do Třebíče nebo Kroměříže,“ dodala ředitelka a přidala úsměvnou historku o tom, jak se běžní turisté liší od návštěvníků - odborníků. „Diví se třeba, že ve vile nevidí zlacené štukované stropy,“ prozradila Černá.

Na jednu prohlídku může jít do vily jen patnáct zájemců. Počet návštěvníků ani počet prohlídek neplánuje Muzeum města Brna ve vile Tugendhat zvyšovat.

Bez předchozí rezervace mohou lidé navštívit alespoň zahradu vily, ze které je vidět do suterénu památky. A právě letošní deštivé léto zahradě hodně prospělo. Vrba, která v zahradě roste už dvacet let, až letos svěsila větve a vytvořila překrásný intimní koutek, který dokresluje funkčnost vily.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře