Reklama
reklama

Koupit vstupenky do vily Tugendhat? Nemožné, je beznadějně vyprodaná

Skvost funkcionalistické architektury a vilu, do jejíž opravy se investovalo 165 milionů korun, nemají lidé šanci navštívit. Na tři měsíce dopředu jsou totiž vstupenky na prohlídku vily Tugendhat vyprodané.

Ani o těchto prázdninách si turisté, kteří přijeli do Brna a neměli dlouhé měsíce dopředu koupené vstupenky, vilu Tugendhat neprohlédli. „Chtěli jsme stihnout prohlídku vily do konce prázdnin. Dozvěděli jsme se, že ji stihneme, ale do konce roku. Vstupenky jsme si v srpnu rezervovali a koupili na 26. prosince,“ potvrzuje paní Simona, která pochází z Brna, ale nyní žije v Praze.

Vila Tugendhat je od svého znovuotevření po rekonstrukci beznadějně vyprodaná. Někdy měsíc, v současné době ale i tři měsíce dopředu. „Ano. Vila je standardně vyprodaná tři měsíce dopředu a například na podzim už máme všechny víkendy plně obsazené,“ potvrdila ředitelka vily Iveta Černá s tím, že návštěvníky této funkcionalistické památky jsou běžní turisté jen málokdy. „Přichází k nám architekti nebo kunsthistorici, kteří přijíždí do Brna jen kvůli této památce. Hodně vstupenek mají rezervovány také cestovní kanceláře, které pořádají tour po památkách UNESCO a zajedou kromě Brna také do Třebíče nebo Kroměříže,“ dodala ředitelka a přidala úsměvnou historku o tom, jak se běžní turisté liší od návštěvníků - odborníků. „Diví se třeba, že ve vile nevidí zlacené štukované stropy,“ prozradila Černá.

Na jednu prohlídku může jít do vily jen patnáct zájemců. Počet návštěvníků ani počet prohlídek neplánuje Muzeum města Brna ve vile Tugendhat zvyšovat.

Bez předchozí rezervace mohou lidé navštívit alespoň zahradu vily, ze které je vidět do suterénu památky. A právě letošní deštivé léto zahradě hodně prospělo. Vrba, která v zahradě roste už dvacet let, až letos svěsila větve a vytvořila překrásný intimní koutek, který dokresluje funkčnost vily.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře