Reklama
reklama

Kostel Panny Marie Bolestné ve Sloupu zvítězil v soutěži o nejlépe opravenou památku

Do soutěže o nejlépe opravenou památku jihomoravského kraje se letos zapojilo rekordních třináct tisíc hlasujících. U lidí zvítězil katolický kostel Panny Marie Bolestné ve Sloupu na Blanensku, umístily se také zrestaurované lavice v kostele Nejsvětější Trojice v Brně.

„Velmi mne těší, že se letos do soutěže zapojil rekordní počet více než třinácti tisíc hlasujících. Výsledky byly velmi vyrovnané,“ řekl hejtman Michal Hašek. „Šlo již o devátý ročník soutěže. Motivujeme tak vlastníky kulturních památek k jejich příkladné obnově, chceme takto propagovat jihomoravské památky pro veřejnost,“ uvedla radní Bohumila Beranová.

Hlavním vítězem jihomoravské krajské soutěže se s více než třemi tisíci hlasy stal kostel Panny Marie Bolestné ve Sloupu, na druhém místě v kategorii velkých staveb skončila hrobka Lichtenštejnů ve Vranově. Z drobných staveb vyhrála zvonička v Rebešovicích a z děl výtvarného umění zrestaurované lavice v kostele Nejsvětější Trojice v Brně-Králově Poli. Vítězové si mezi sebou rozdělí tři sta tisíc korun.

Rada současně rozhodla o udělení dvou zvláštních cen ve výši 25 tisíc korun. První získal David Hamza, vlastník kulturní památky zříceniny hradu Templštejn, druhá byla doporučena udělit obci Senetářov.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře