Reklama
reklama

Kontroly plavidel na vodních plochách v kraji byly preventivní. Nejrozsáhlejší akce proběhla na Vranovské přehradě

Jihomoravští policisté se problematice kontroly na vodních plochách věnují průběžně v rámci své služby. V době od 27. června do 3. července uskutečnili v rámci celorepublikové akce VODA, která byla zaměřena na protiprávní jednání v souvislosti s řízením a provozem plavidel.

Jedna z nejrozsáhlejších kontrol se konala v neděli 3. července na Vranovské přehradě. Zástupce Státní plavební správy společně s policisty Obvodního oddělení Vranov nad Dyjí se při kontrole zaměřili zejména na vodáky, vůdce malých plavidel a na požití alkoholických nápojů nebo jiných návykových a psychotropních látek. U vůdců malých plavidel kontrolovali doklady potřebné k řízení plavidla a také doklady k samotnému plavidlu.  Zkontrolováno bylo více než dvacet plavidel a policisté nemuseli udělit žádnou blokovou pokutu ani nemuseli oznamovat žádného přestupce správnímu orgánu.  U vůdců malých plavidel, ale také u osob, plujících na malých loďkách či plachetnicích policisté provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu. Všechny tyto kontroly byly s negativním výsledkem. Stejně tak všechny doklady potřebné pro provoz lodí měli jejich majitelé v pořádku.

Policisté i pracovník Státní plavební správy kontrolovali také povinnou výbavu lodi. Lidé často nevěděli, že do povinné výbavy patří lano v minimální délce pět metrů, výlevka - jakákoli nádoba, kterou by mohli dle potřeby vylévat vodu z lodi. Ti co všechny tyto věci ve své lodi měli, byli policisty pochváleni.

Dospělé osoby, které na lodích a malých plavidlech či lodičkách vozily děti, ne vždy věděly, že děti do deseti let musí mí podle zákona vestu. Na otázku proč vestu děti nemají, často odpovídali slovy "umí dobře plavat". Policisté se jim snažili vysvětlit, že v případě převrácení loďky, sražení s jinou lodí je opravdu nutné, aby dítě vestu mělo. Všichni kontrolovaní nakonec uznali, že vesta u dětí je nutná. Policisté řešili tyto nedostatky domluvou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře