Reklama
reklama

Kontroly plavidel na vodních plochách v kraji byly preventivní. Nejrozsáhlejší akce proběhla na Vranovské přehradě

Jihomoravští policisté se problematice kontroly na vodních plochách věnují průběžně v rámci své služby. V době od 27. června do 3. července uskutečnili v rámci celorepublikové akce VODA, která byla zaměřena na protiprávní jednání v souvislosti s řízením a provozem plavidel.

Jedna z nejrozsáhlejších kontrol se konala v neděli 3. července na Vranovské přehradě. Zástupce Státní plavební správy společně s policisty Obvodního oddělení Vranov nad Dyjí se při kontrole zaměřili zejména na vodáky, vůdce malých plavidel a na požití alkoholických nápojů nebo jiných návykových a psychotropních látek. U vůdců malých plavidel kontrolovali doklady potřebné k řízení plavidla a také doklady k samotnému plavidlu.  Zkontrolováno bylo více než dvacet plavidel a policisté nemuseli udělit žádnou blokovou pokutu ani nemuseli oznamovat žádného přestupce správnímu orgánu.  U vůdců malých plavidel, ale také u osob, plujících na malých loďkách či plachetnicích policisté provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu. Všechny tyto kontroly byly s negativním výsledkem. Stejně tak všechny doklady potřebné pro provoz lodí měli jejich majitelé v pořádku.

Policisté i pracovník Státní plavební správy kontrolovali také povinnou výbavu lodi. Lidé často nevěděli, že do povinné výbavy patří lano v minimální délce pět metrů, výlevka - jakákoli nádoba, kterou by mohli dle potřeby vylévat vodu z lodi. Ti co všechny tyto věci ve své lodi měli, byli policisty pochváleni.

Dospělé osoby, které na lodích a malých plavidlech či lodičkách vozily děti, ne vždy věděly, že děti do deseti let musí mí podle zákona vestu. Na otázku proč vestu děti nemají, často odpovídali slovy "umí dobře plavat". Policisté se jim snažili vysvětlit, že v případě převrácení loďky, sražení s jinou lodí je opravdu nutné, aby dítě vestu mělo. Všichni kontrolovaní nakonec uznali, že vesta u dětí je nutná. Policisté řešili tyto nedostatky domluvou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře