Reklama
reklama

Konec prázdnin je v JE Dukovany ve znamení začátku sedmého ročníku Letní univerzity

Třicet dva studentů vysokých škol dnes zasedne do lavic učebny Jaderné elektrárny Dukovany, aby obohatili své znalosti o jaderné energetice. Šest studentek a dvacet šest studentů, kteří byli vybráni jako účastnicí sedmého ročníku Letní univerzity v průběhu dvou týdnu budou vstřebávat informace o provozu první jaderné elektrárny na českém území a seznamovat se s její spolehlivostí, bezpečností, významem pro přenosovou soustavu nebo vlivem na její okolí. 

Studentům předních vysokých škol z Brna, Prahy, Ostravy, Plzně a Opavy začíná poslední srpnový den dvoutýdenní odborná stáž v jaderné elektrárně. Během čtrnácti dní poznají elektrárnu jak po teoretické tak i praktické stránce. Přednášet jim budou zejména samotní zaměstnanci elektrárny a Skupiny ČEZ. Studenti nahlédnou pod pokličku provozu a na vlastní kůži zjistí, jak vypadá takový provoz za provozu i plánované odstávky.

„Z pohledu zaměstnavatele je Letní univerzita příležitostí vybrat si z velkého počtu studentů (kteří se na stáž hlásí) ty, kteří nejlépe vyhovují podmínkám elektrárny a mají potenciál zde pracovat. Tato stáž bývá často začátkem dlouhodobé spolupráce Skupiny se studenty během jejich studia. Stejně jako v případě studenta máme možnost blíže poznat své potencionální budoucí zaměstnance a třeba je i správně nasměrovat,“ říká Petra Štrausová, HR specialistka pro nábor JE Dukovany.

V loňském roce se stáže zúčastnil student Vysoké školy báňské v Ostravě Tomáš Serafin, který se stal Králem Letní univerzity 2014.“Jak tak přemýšlím, tak i zdravě závidím kolegům, které LU čeká. Nejspíše si nyní nedovedou představit, co všechno je čeká, ale jistě budou posléze velmi nadšeni. Je to velký zážitek,“ vzpomíná Tomáš na svoji účast.

Na závěr stáže čeká účastníky test, který prozradí, jakou pozornost studenti věnovali studiu jaderné elektrárny a jak daným oblastem porozuměli. Odměnou jim bude přednáška předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost paní Dany Drábové, jejíž přednáška je plánována na úplný závěr stáže. Do celého programu Letní univerzity je zapojeno více jak padesát zaměstnanců Skupiny ČEZ. Ti mají za cíl během stáže předat informace a zejména zkušenosti, které by v budoucnu mohli studenti zúročit. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře