Reklama
reklama

Konec prázdnin je v JE Dukovany ve znamení začátku sedmého ročníku Letní univerzity

Třicet dva studentů vysokých škol dnes zasedne do lavic učebny Jaderné elektrárny Dukovany, aby obohatili své znalosti o jaderné energetice. Šest studentek a dvacet šest studentů, kteří byli vybráni jako účastnicí sedmého ročníku Letní univerzity v průběhu dvou týdnu budou vstřebávat informace o provozu první jaderné elektrárny na českém území a seznamovat se s její spolehlivostí, bezpečností, významem pro přenosovou soustavu nebo vlivem na její okolí. 

Studentům předních vysokých škol z Brna, Prahy, Ostravy, Plzně a Opavy začíná poslední srpnový den dvoutýdenní odborná stáž v jaderné elektrárně. Během čtrnácti dní poznají elektrárnu jak po teoretické tak i praktické stránce. Přednášet jim budou zejména samotní zaměstnanci elektrárny a Skupiny ČEZ. Studenti nahlédnou pod pokličku provozu a na vlastní kůži zjistí, jak vypadá takový provoz za provozu i plánované odstávky.

„Z pohledu zaměstnavatele je Letní univerzita příležitostí vybrat si z velkého počtu studentů (kteří se na stáž hlásí) ty, kteří nejlépe vyhovují podmínkám elektrárny a mají potenciál zde pracovat. Tato stáž bývá často začátkem dlouhodobé spolupráce Skupiny se studenty během jejich studia. Stejně jako v případě studenta máme možnost blíže poznat své potencionální budoucí zaměstnance a třeba je i správně nasměrovat,“ říká Petra Štrausová, HR specialistka pro nábor JE Dukovany.

V loňském roce se stáže zúčastnil student Vysoké školy báňské v Ostravě Tomáš Serafin, který se stal Králem Letní univerzity 2014.“Jak tak přemýšlím, tak i zdravě závidím kolegům, které LU čeká. Nejspíše si nyní nedovedou představit, co všechno je čeká, ale jistě budou posléze velmi nadšeni. Je to velký zážitek,“ vzpomíná Tomáš na svoji účast.

Na závěr stáže čeká účastníky test, který prozradí, jakou pozornost studenti věnovali studiu jaderné elektrárny a jak daným oblastem porozuměli. Odměnou jim bude přednáška předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost paní Dany Drábové, jejíž přednáška je plánována na úplný závěr stáže. Do celého programu Letní univerzity je zapojeno více jak padesát zaměstnanců Skupiny ČEZ. Ti mají za cíl během stáže předat informace a zejména zkušenosti, které by v budoucnu mohli studenti zúročit. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře