Reklama
reklama

Komplikace čekají na řidiče ve Francouzské ulici, téměř rok a půl bude kvůli opravám uzavřena

Téměř rok a půl nebudou moci řidiči projíždět Francouzskou ulicí. Frekventovanou spojku centra města s Židenicemi nejprve rozkopou Brněnské vodárny, poté I Teplárny Brno. Po rekonstrukci se zde změní i režim parkování.

Nejprve dojde ve Francouzské ulici k výměně téměř sto let starého vodovodního potrubí, poté se bude vyměňovat i poravod za nový horkovod a opravovat se bude také potrubí pro rozvod plynu. Brněnské komunikace opraví i povrch ulice, zasadí novou zeleň a změní se i režim parkování.

Kvůli délce ulice budou rekonstrukce probíhat postupně po částech, aby ji mohli řidiči alespoň omezeně využívat. Práce začnou na úseku od ulice Milady Horákové k Černopoloní, hotovy by měly být v říjnu.

Právě v tomto úseku dojde i ke změně parkovacího režimu. Nově se zde bude parkovat po obou stranách ulice, dosud byla pro tyto účely vyhrazena pouze jedna strana se šikmým stáním. Pro průjezd aut zůstane čtyři metry široká vozovka a v místech, kde je ulice širší, má být mezi chodníkem a parkovacími místy pás zeleně.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře