Reklama
reklama

Kometa zakončila skvělou první čtvrtinu soutěže, po výhře nad Olomoucí zůstává první

Poslední zápas první čtvrtiny Tipsport extraligy Kometa zvládla a i ve třináctém duelu sezóny bodovala. Dnes rovnou naplno, když porazila Olomouc 5:3. O své výhře rozhodla už v první třetině, kdy po parádních akcích třikrát skórovala a pak už to hosté měli těžké. Byť se ve druhé třetině zvedli, Kometa si náskok pohlídala.

Začátek zápasu nabídl svižný hokej, který přinesl šance na obou stranách. Nejprve zahrozili hosté Lašem a Knotkem, ale navrátilec do brněnské brány Marek Čiliak se rozehřál do správné provozní teploty. Na opačném konci hřiště vystrašil Faltera jeho bývalý spoluhráč Hruška, od jehož brusle zamířil puk do tyče. Brněnský rodák se však dočkal o pár minut později. Kvapil vyšachoval svým pohybem celou olomouckou pětici, našel lépe postaveného Ondřeje Němce a ten ještě lépe nachystaného Jana Hrušku - zakončení do prázdné a 1:0!

Kometa i nadále bavila své fanoušky. Kombinovala, střílela a hlavně skórovala! Kvapil poslal další skvostnou přihrávku přes celé pásmo na Ondřeje Němce, ten zvedl hlavu a podíval se před bránu. U ní stál Martin Erat a rázem to bylo 2:0. V sedmnácté minutě se stav měnil potřetí. Tentokrát se ukázal v akci Martin Nečas, který si za modrou čárou počkal, podíval se na své spoluhráče a přesným pasem našelMarka Kvapila. Jeho přízemní střelu Falter nezkrotil a do kabin se tak šlo za stavu 3:0.

Tři góly v první třetině, tři góly ve druhé

Ve druhé části se odehrálo pouze čtyřiapadesát vteřin a Kometa počtvrté překonala olomouckého brankáře. Tentokrát Konráda, který od druhé třetiny nastoupil místo Faltera. Po buly se k puku dostalPeter Trška a jeho čistý průstřel znamenal výrazné vedení Brňanů. Jenže Olomouc se v polovině utkání nadechla a dvěma slepenými góly vykřesala naději. Nejprve od modré vypálil Martin Vyrůbalík a jeho střela skončila v Čiliakově kleci. Uběhly tři minuty a přesná střela Juraje Mikúše znamenala druhý gól v brněnské síti – 4:2. Stejný hráč šel vzápětí sám na Čiliaka, ten ho ale v důležitý moment vychytal.

Doma pošesté za tři body

Modrobílá parta potřebovala v útočné fázi znovu zapnout a také se tak ve třetím dějství stalo. Podruhé v zápase se prosadil Jan Hruška, který z poměrně nelehké pozice vymetl pavučinky v olomoucké brance - 5:2. Poslední korekci ve výsledku udělal bývalý brněnský útočník Vilém Burian, jenž v závěru překonal přesnou ranou Čiliaka - 5:3. V tomto ročníku extraligy byla DRFG Arena potřetí vyprodaná a hned šestkrát se diváci mohli těšit na plný bodový zisk. Domů tak mohli i dnes odcházet spokojeni po výhře 5:3.

Branky a nahrávky: 4. Hruška (O. Němec, M. Kvapil), 15. M. Erat (O. Němec, Štencel), 17. M. Kvapil (Nečas, Zaťovič), 21. Trška (Čermák), 46. Hruška (M. Erat, M. Kvapil) – 31. Vyrůbalík (Herman), 34. J. Mikúš (Laš, Staněk), 60. Burian (Ostřížek). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3. Hráči utkání: Jan Hruška - Vilém Burian.

Foto: HC Kometa

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře