Reklama
reklama

Kolize s ptákem zdržela pasažéry i letadlo, kvůli noční uzávěře poté letěli jinam

Birdstrike, neboli kolizi s ptákem, řešila posádka letadla společnosti Ryanair během nedělního přistání v Brně. Na zpáteční linku nakonec muselo se zpožděním jiné letadlo. Ne však na letiště Stansted, které je v noci mimo provoz.

S pětihodinovým zpožděním oproti původnímu plánu dorazili včera cestující na pravidelné lince z Brna do Londýna. Příčinou byla kolize s ptákem, kvůli které nebylo letadlo schopné zpátečního letu. O mimořádnosti informovaly specializované weby The Aviation Herald a komunitní stránka brněnských spotterů na Facebooku Provoz BRQ. Letadlo, které se po přistání v Brně vrací do Londýna za několik desítek minut, nakonec zůstalo v Brně a cestující si počkali na jiné, s odletem kolem druhé hodiny ranní místního času. "Posádka během přiblížení, přistání a pojíždění normálně komunikovala," píše The Aviation Herald s tím, že pasažéři letu do Londýna se o problému dozvěděli po několika minutách.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře