Reklama
reklama

Kino Svět ve Znojmě bude jako ze škatulky

Nová fasáda, která postupně odkrývá krásu architektury budovy Kina Svět na Havlíčkově ulici, je dovršením dlouhodobé modernizace a digitalizace jediného kina na Znojemsku. Díky nové plošině pro vozíčkáře je kino připraveno i na handicapované diváky.

Již na začátku roku se filmoví fanoušci dočkali pohodlnějších sedaček ve velkém sále i nové podlahové krytiny.  Na technické úpravy malého sálu byla v rozpočtu města na letošní rok vyčleněna částka přes tři miliony korun. Převážnou část z těchto peněz spolklo zavedení digitální projekce. Zbývající rozpočtovaná částka se využila na další související věci, jako je 3D promítání nebo ozvučení.

Do moderního vzhledu se v posledních dnech obléká také videopůjčovna a vstupní prostory kina. Působivě barevná část fasády je již hotova. Doplní ji moderní tmavé desky, kterými bude obloženo spodní patro budovy kina. Nová tvář kina Svět přijde městskou pokladnu na více než tři a půl milionů korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře