Reklama
reklama

Kavárny půjčují zdarma kola. Centrem Brna můžete projet na červené skládačce

Půjčit si kolo, projet se po městě a jinde ho zase vrátit. To je ve zkratce bikesharing, který mohou využít obyvatelé čím dál většího počtu evropských měst. Dokáže odlehčit automobilové dopravě a nabízí levnou, ekologickou a zdravou alternativu. Je však za poplatek. Cyklistům tuto službu nabízí i Brno, ale zdarma. S nápadem přišly čtyři kavárny, které se nacházejí v centru města. Pro zájemce o bezplatné zapůjčení kola je k dispozici 14 červených skládaček.

Kola půjčují kavárny Trojka (Dominikánská 9), Art (Cihlářská 19), Podnebí (Údolní 5) a Tři ocásci (Gorkého 37) a ke strůjcům projektu v září přibyl ještě Sokol Brno I (Kounicova 20). Kola si lze půjčit v průběhu otevírací doby daného podniku proti vratné záloze 300 korun, vrátit je lze na kterémkoli z uvedených míst. Službu provozovatelé označili jako Mezikavárenskou půjčovnu kol a je zdarma.

Mají Češi o tuto službu zájem? Zdá se, že alespoň ti mladí ano. „Kola jsou v dobrém stavu, vlastně na ně spoléhám, když potřebuju zařídit věci ve městě. Nedávno jsem byla v Mnichově, kde je tahle služba dost využívaná. Hodně ji využívají hlavně i turisté," podotkla Jana Cierniková z Brna.

Město Brno se myšlenkou zavedení systému sdílení kol v podobě veřejných stojanů také vážně zabývá a výhledově by si rádo nechalo zpracovat studii proveditelnosti.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře