Reklama
reklama

Kam vyrazit na brusle? Do sousedního Retzu

Letošní zima nadšencům do bruslení pod širým nebem ve Znojmě nepřeje. Oblíbené venkovní kluziště u Sokolské ulice zůstává kvůli technickým problémům a zastaralé technologii veřejnosti úplně nepřístupné a otevře se podle informací radnice až v příštím roce.

Nazout brusle a vyrazit na ledovou plochu je možné ještě na zimním stadionu, zde je však podle rozpisu ledu veřejnosti určeno pouze několik jednohodinových termínů týdně a jeho kapacita je tak silně přeplněná. Musí si tedy znojemští bruslaři odepřít svou oblíbenou kratochvíli? Nabízí se ještě jedna varianta. Venkovní kluziště v nedalekém dolnorakouském městě Retz.

Městské kluziště se zde nachází téměř v centru vinařského města, nedaleko zámeckého parku. Kromě středy se zde bruslí každý všední den od 14 do 19 hodin, během víkendů otevírá kluziště o hodinu dříve. Přívětivé jsou i ceny, a tak není důvod se do zhruba 15 kilometrů vzdáleného Retzu nevypravit. Není náhodou, že v blízkosti kluziště vznikla i restaurace Retzer Weinschlössl, jejíž majitel má k ledové ploše velmi blízký vztah. Hokejista Peter Pucher chce pomocí gastronomie propojit obě sousedící kultury a ve svém jídelníčku nabízí regionální klasiky z Moravy i oblasti Weinviertel. Vydatný vídeňský řízek či podle tradiční receptury připravená svíčková jistě přijde po sportovním vyžití na venkovním kluzišti vhod.

Autor: 
admin
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře