Reklama
reklama

Kam na lyže v okolí Brna? Výběr je široký

Letošní zima dává důvod k radosti především milovníkům zimních sportů. Sněhová nadílka a časté teploty kolem nuly a hluboko pod ní totiž umožňují užít si oblíbených sportovních aktivit přímo ve městě či jeho blízkém okolí.

Například lyžaři tak nemusí vážit dalekou cestu do horských středisek. I v bezprostřední blízkosti jihomoravské metropole si totiž mohou vybírat z bohaté nabídky sjezdovek s ideálními podmínkami. V dojezdové vzdálenosti zhruba hodinu od města naleznou svahy, na kterých nyní leží zhruba 60 centimetrů technického i přírodního sněhu. Jedním z nejznámějších a také nejoblíbenějších míst, kam Brňané na lyže vyráží, je Ski Harusák v blízkosti Nového Města na Moravě. Sjezdovka je zde dlouhá 550 metrů a dosahuje převýšení 110 metrů, v polovině ledna zde leží 60 centimetrů sněhu. Kromě lyžování ve všední dny a o víkendech areál nabízí i večerní lyžování, celý svah je osvětlen až do deváté hodiny večerní.

Harusův kopec se může pochlubit i tím, že v okolí Brna mohou pouze zde lyžaři využít dvousedačkovou lanovku. Ostatní lokality nabízí převážně kotvové vleky. Další výhodou je bezesporu dosažitelnost místa i pro ty, kdo chtějí vyrazit za sportem vlakem, nachází se totiž necelý kilometr od železniční zastávky. Začínající i pokročilí lyžaři hojně navštěvují středisko Stupava v Buchlovských horách, z Brna vzdálené necelých 60 kilometrů ve směru na Uherské Hradiště. V provozu jsou zde čtyři vleky, které zvládnou přepravit až 2500 osob za hodinu. Momentálně na tamních sjezdovkách leží mezi 40 až 70 centimetry sněhové pokrývky.

Další oblíbenou destinací je svah v Němčičkách, nejníže položený lyžařský areál ve střední Evropě. Cesta autem sem trvá zhruba 50 minut. Lyžaři zde mohou využít dvě sjezdovky, které v polovině ledna pokrývá podle údajů až 80 centimetrů technického sněhu. Stejný čas trvá cesta autem i do Ski areálu Olešnice se sjezdovkou dlouhou 500 metrů, nachází se zde i dětský vlek, který je pro nejmenší lyžaře zdarma. Lyžuje se i na o něco málo vzdálenějších svazích v Jimramově, Karasíně, Dalečíně a Hodoníně u Kunštátu či na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí.

Autor: 
admin
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře