Reklama
reklama

Jste fyzicky i psychicky zdatní? Staňte se strážníkem!

Brněnská městská policie nabírá do svých řad nové zájemce. Svůj tým hodlá obohatit o komunikativní a trpělivé členy splňující podmínky bezúhonnosti a spolehlivosti.

Pro práci strážníka je nezbytná i fyzická zdatnost. Uchazeči vybraní do čekatelského kurzu projdou náročnou fyzickou průpravou a kurzem sebeobrany. Jejich svědomitost prověří i tříměsíční školení završené zkouškou odborné způsobilosti před komisí složenou ze zástupců ministerstva vnitra.

U ní musejí prokázat znalosti zákona o obecní policii, přestupkového zákona, trestního zákona, zákona o obcích a množství dalších norem. Lektoři je proškolí také ve znalosti brněnských vyhlášek, na jejichž dodržování budou každý den dohlížet v ulicích.

Přijetí mezi čekatele předchází i zevrubné psychotesty a pohovory s psycholožkou. I vzhledem ke skutečnosti, že strážníci u sebe nosí střelnou zbraň a musejí absolvovat střelecký výcvik, je u adeptů o tuto práci nezbytná rozvážnost a duševní vyrovnanost.

Výhodou jsou znalosti cizích jazyků. Veškeré další požadavky a podmínky naleznete na internetových stránkách městské policie v sekci Zaměstnání. Na stejné adrese jsou uvedené také kontakty a úřední hodiny personálního oddělení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře