Reklama
reklama

Jste fyzicky i psychicky zdatní? Staňte se strážníkem!

Brněnská městská policie nabírá do svých řad nové zájemce. Svůj tým hodlá obohatit o komunikativní a trpělivé členy splňující podmínky bezúhonnosti a spolehlivosti.

Pro práci strážníka je nezbytná i fyzická zdatnost. Uchazeči vybraní do čekatelského kurzu projdou náročnou fyzickou průpravou a kurzem sebeobrany. Jejich svědomitost prověří i tříměsíční školení završené zkouškou odborné způsobilosti před komisí složenou ze zástupců ministerstva vnitra.

U ní musejí prokázat znalosti zákona o obecní policii, přestupkového zákona, trestního zákona, zákona o obcích a množství dalších norem. Lektoři je proškolí také ve znalosti brněnských vyhlášek, na jejichž dodržování budou každý den dohlížet v ulicích.

Přijetí mezi čekatele předchází i zevrubné psychotesty a pohovory s psycholožkou. I vzhledem ke skutečnosti, že strážníci u sebe nosí střelnou zbraň a musejí absolvovat střelecký výcvik, je u adeptů o tuto práci nezbytná rozvážnost a duševní vyrovnanost.

Výhodou jsou znalosti cizích jazyků. Veškeré další požadavky a podmínky naleznete na internetových stránkách městské policie v sekci Zaměstnání. Na stejné adrese jsou uvedené také kontakty a úřední hodiny personálního oddělení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Komentáře