Reklama
reklama

Jste fyzicky i psychicky zdatní? Staňte se strážníkem!

Brněnská městská policie nabírá do svých řad nové zájemce. Svůj tým hodlá obohatit o komunikativní a trpělivé členy splňující podmínky bezúhonnosti a spolehlivosti.

Pro práci strážníka je nezbytná i fyzická zdatnost. Uchazeči vybraní do čekatelského kurzu projdou náročnou fyzickou průpravou a kurzem sebeobrany. Jejich svědomitost prověří i tříměsíční školení završené zkouškou odborné způsobilosti před komisí složenou ze zástupců ministerstva vnitra.

U ní musejí prokázat znalosti zákona o obecní policii, přestupkového zákona, trestního zákona, zákona o obcích a množství dalších norem. Lektoři je proškolí také ve znalosti brněnských vyhlášek, na jejichž dodržování budou každý den dohlížet v ulicích.

Přijetí mezi čekatele předchází i zevrubné psychotesty a pohovory s psycholožkou. I vzhledem ke skutečnosti, že strážníci u sebe nosí střelnou zbraň a musejí absolvovat střelecký výcvik, je u adeptů o tuto práci nezbytná rozvážnost a duševní vyrovnanost.

Výhodou jsou znalosti cizích jazyků. Veškeré další požadavky a podmínky naleznete na internetových stránkách městské policie v sekci Zaměstnání. Na stejné adrese jsou uvedené také kontakty a úřední hodiny personálního oddělení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře