Reklama
reklama

Jihomoravskou vesnicí roku se stala vinařská obec Vrbice na Břeclavsku

Ve Tvarožné Lhotě na Hodonínsku byly v pátek oznámeny výsledky krajského kola soutěže Vesnice roku. Zlatou stuhu a celkové vítězství v krajském kole získala obec Vrbice

Ocenění v jihomoravském kole získaly následující obce:

Zlatá stuha (za celkové vítězství v krajském kole) – Vrbice (okres Břeclav)

Modrá stuha (za společenský život) – Ratíškovice (okres Hodonín)

Oranžová stuha (za spolupráci obce a zemědělského subjektu) – Cetkovice (okres Blansko)

Bílá stuha (za činnost mládeže) – Křtiny (okres Blansko)

Zelená stuha (za péči o zeleň a životní prostředí) – Ždánice (okres Hodonín)

Obce oceněné Zlatou stuhou z krajských kol postupují do celostátního kola. Vítěz celostátního kola se stane nositelem titulu "Vesnice roku 2014".

Do jubilejního dvacátého ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo celkem 306 obcí z celé České republiky ( z toho 21 z Jihomoravského kraje). Více o soutěži na www.vesniceroku.cz .

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře