Reklama
reklama

Jedenáct zraněných lidí a jeden usmrcený motorkář, taková je sobotní bilance nehod na jihu Moravy

V sobotu zasahovali hasiči u dvanácti dopravních nehod, jedenáct lidí se zranilo. Mladý motorkář podlehl zraněním po nehodě mezi Svitávkou a Boskovicemi.

Na silnici mezi Svitávkou a Boskovicemi, o půl páté odpoledne, se střetlo osobní auto Škoda s motorkou značky Yamaha. Motorkář přes veškerou snahu všech zasahujících podlehl zraněním. Hasiči zabezpečili místo zásahu a pomáhali záchranné službě při resuscitaci mladého motorkáře. K dopravní nehodě přijel i hasiči ze stanice Brno-Lidická, aby pomohli s první psychickou pomocí osádce Škodovky. 

Do odletu vrtulníku letecké záchranné služby byla komunikace číslo II/150 v křižovatce zcela uzavřená. Po zbylou dobu zásahu byl provoz v křižovatce usměrňován a vozidla nemohla projíždět od křižovatky na Svitávku a Boskovice směrem k silnici č. I/43. Policie usměrňovala provoz na objízdné trasy.

K další nehodě motorkáře vyjížděli hasiči ze stanice Ivančice po dvacáté hodině do Moravských Bránic. Při nehodě osobního auta a motorky se zranil motorkář. Záchranná služba ho po ošetření, transportovala vrtulníkem do nemocnice. Silnice č. II/152 ve směru na Silůvky byla po dobu zásahu zcela uzavřená.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře