Reklama
reklama

Jedenáct nelegálních imigrantů jelo vlakem na jižní Moravě

Žádné doklady, ani povolení k pobytu nenašli u jedenácti cestujících ve vlaku cizinečtí policisté při pravidelných kontrolách na jihu Moravy během dvou dnů. Běženci pocházeli ze Sýrie, z Afghánistánu a nechyběly mezi nimi ani děti.

„Jeden ze čtyř mužů pocházejících ze Sýrie byl dokonce v schengenské databázi nežádoucích cizinců. Se Syřany zahájili policisté správní řízení o povinnosti opustit území republiky a na základě readmisní dohody je předali rakouským kolegům,“ upřesnila mluvčí policie Petra Vedrová.

Ve středu pak v dalším vlakovém spoji našli hned sedm běženců z Afghánistánu. Jednalo se o rodiče s jedním dospělým, dvěma nezletilými a dvěma mladistvými dětmi. „Protože policisté zjistili, že afghánská rodina požádala v Maďarsku o azyl, v nejbližší době je čeká návrat zpět do Maďarska v rámci dublinského řízení,“ dodala.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře