Reklama
reklama

Jedenáct nelegálních imigrantů jelo vlakem na jižní Moravě

Žádné doklady, ani povolení k pobytu nenašli u jedenácti cestujících ve vlaku cizinečtí policisté při pravidelných kontrolách na jihu Moravy během dvou dnů. Běženci pocházeli ze Sýrie, z Afghánistánu a nechyběly mezi nimi ani děti.

„Jeden ze čtyř mužů pocházejících ze Sýrie byl dokonce v schengenské databázi nežádoucích cizinců. Se Syřany zahájili policisté správní řízení o povinnosti opustit území republiky a na základě readmisní dohody je předali rakouským kolegům,“ upřesnila mluvčí policie Petra Vedrová.

Ve středu pak v dalším vlakovém spoji našli hned sedm běženců z Afghánistánu. Jednalo se o rodiče s jedním dospělým, dvěma nezletilými a dvěma mladistvými dětmi. „Protože policisté zjistili, že afghánská rodina požádala v Maďarsku o azyl, v nejbližší době je čeká návrat zpět do Maďarska v rámci dublinského řízení,“ dodala.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře