Reklama
reklama

Jeden mrtvý a jeden zraněný, to je bilance dvou vážných nehod kamionů v okolí Břeclavi

Během včerejšího dne se v rozmezí šesti hodin a ve vzdálenosti necelých dvou kilometrů od sebe odehrály dvě vážné dopravní nehody tří kamionů. Bilance těchto nehod je tragická, jeden řidič zemřel a další byl transportován do nemocnice. Vznikaly dopravní komplikace.

První nehoda se stala na sjezdu z dálnice D2 u Břeclavi, kamion převážející kapalný dusík se převrátil na bok a jeho řidič zůstal zaklíněný v kabině. Po vyproštění byl transportován vrtulníkem k dalšímu ošetření do nemocnice.

Neboť manometr ukazoval nadlimitní hodnoty tlaku v cisterně a plyn nebylo z počátku možné ani ručně z cisterny upustit, bylo z bezpečnostních důvodů nutné uzavřít blízké okolí. A proto byla silnice I/55 z Břeclavi na Hodonín několik hodin neprůjezdná.  V důsledku toho vznikaly v okolí Břeclavi dopravní komplikace.

Během prací u této nehody se stala další vážná dopravní nehoda dvou kamionů na 47. km dálnice D2 ve směru na Břeclav. Kamion převážející laminátové podlahy narazil zezadu do před ním pojíždějícího kamionu s pivem.

V kabině druhého z kamionů zůstal zaklíněný řidič, který však na místě svým zraněním podlehl. Vyprostit se jej ze zdemolovaného vozu podařilo po více než hodině vyčerpávajících prací. V důsledku této nehody byla dálnice na Břeclav několik hodin uzavřená.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře