Reklama
reklama

Jeden mrtvý a jeden zraněný, to je bilance dvou vážných nehod kamionů v okolí Břeclavi

Během včerejšího dne se v rozmezí šesti hodin a ve vzdálenosti necelých dvou kilometrů od sebe odehrály dvě vážné dopravní nehody tří kamionů. Bilance těchto nehod je tragická, jeden řidič zemřel a další byl transportován do nemocnice. Vznikaly dopravní komplikace.

První nehoda se stala na sjezdu z dálnice D2 u Břeclavi, kamion převážející kapalný dusík se převrátil na bok a jeho řidič zůstal zaklíněný v kabině. Po vyproštění byl transportován vrtulníkem k dalšímu ošetření do nemocnice.

Neboť manometr ukazoval nadlimitní hodnoty tlaku v cisterně a plyn nebylo z počátku možné ani ručně z cisterny upustit, bylo z bezpečnostních důvodů nutné uzavřít blízké okolí. A proto byla silnice I/55 z Břeclavi na Hodonín několik hodin neprůjezdná.  V důsledku toho vznikaly v okolí Břeclavi dopravní komplikace.

Během prací u této nehody se stala další vážná dopravní nehoda dvou kamionů na 47. km dálnice D2 ve směru na Břeclav. Kamion převážející laminátové podlahy narazil zezadu do před ním pojíždějícího kamionu s pivem.

V kabině druhého z kamionů zůstal zaklíněný řidič, který však na místě svým zraněním podlehl. Vyprostit se jej ze zdemolovaného vozu podařilo po více než hodině vyčerpávajících prací. V důsledku této nehody byla dálnice na Břeclav několik hodin uzavřená.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře