Reklama
reklama

Jak se žije ve Slavkově u Brna?

Přestože je léto a pondělní dopoledne, na centrálním náměstí ve Slavkově u Brna to žije. Pohybují se zde místní obyvatelé, lidé z okolí i turisti, kteří přijeli obdivovat Zámek Slavkov – Austerlitz. Naši redakci zajímalo, jak jsou slavkovští obyvatelé spokojení s vedením města, čeho si nejvíce váží a co by naopak navrhovali zlepšit. 

Místní oceňují především dobru kulturní vybavenost a jsou spokojeni i s infrastrukturou. „Ve Slavkově se mi žije výborně. Máme zde velice dobře zorganizovanou kulturu, protože je tady jednak ochotnický soubor při faře, kteří vynikajícně hraje. Kromě toho tady máme koncerty i slavnosti. Co se týče kultury, tak jsem spokojená velice,“ řekla nám důchodkyně Eva Kubínková. Nejčastěji jsou obyvatelé spokojeni s programovou nabídkou slavkovského zámku, chválí si koupaliště. To však podle nich bývá často přeplněné, protože jej využívají i lidé z okolí, často dokonce i z Brna. Ocenili by proto i možnost vykoupat se například v krytém bazénu, který momentálně ve Slavkově není.

Ze sportovního vyžití postrádají obyvatelé i cyklostezku, jejíž zbudování mezi Slavkovem a Hodějicemi je však již dlouho v plánu. Radnice sice chtěla v březnu letošního roku podat žádost o dotaci z prostředků Integrovaného operačního programu, z důvodu velkého množství žádostí tak ale nakonec vedení města neučinilo. Finanční prostředky chce získat z jiného zdroje, prostřednictvím Integrované strategie rozvoje Brněnské metropolitní oblasti, které je Slavkov u Brna součástí. V tomto případě má totiž projekt vyšší šanci uspět. Záměr vybudování cyklostezky se začal projednávat již v roce 2005, zatím jej ale pronásledovaly komplikace.

Občanům také nevyhovuje nedostatek přechodů pro chodce a to především v místech, kde se pohybují malé děti z mateřské školky a školáci. Například před základní školou na Komenského náměstí chybí přechod úplně, stejně tak u mateřské školy Karolínka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře