Reklama
reklama

Jadernou elektrárnu Dukovany navštívily více jak čtyři desítky starostů z okolí

V úterý 12. května se v Jaderné elektrárně Dukovany sjelo téměř čtyřicet starostů, zástupců obcí nacházejících se v zóně havarijního plánování EDU. 

Důvodů, proč se v úterý 12. května sešli v Jaderné elektrárně Dukovany zástupci obcí z oblasti zóny havarijního plánování EDU, bylo hned několik. Setkání s ředitelem elektrárny, členy Občanské bezpečnostní komise při JE Dukovany (OBK), předání aktuálních informací o elektrárně a také o činnosti OBK. Hlavním důvodem pro většinu z nich však byla možnost podívat se na nová zařízení ve střeženém prostoru elektrárny.

Pro většinu účastníků, nově zvolených zástupců obcí, starostů, radních nebo zastupitelů, se jednalo o vůbec první návštěvu elektrárny. Z prezentace Miloše Štěpanovského, ředitele elektrárny se dověděli mnoho zajímavého z historie, současnosti i plánů elektrárny. V letošním roce si JE Dukovany připomíná 30. výročí spuštění svého provozu, má proto před sebou náročný úkol. Tím je splnění všech požadavků Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) k udělení licencí k  dalšímu provozování jednotlivých bloků. Rozhodnutí SÚJB pro další provoz 1. bloku elektrárna očekává v závěru roku.

Důležitá byla také informace o mezinárodních prověrkách v Jaderné elektrárně Dukovany – misích WANO a OSART, které pravidelně v elektrárně probíhají, o hodnocení a vzájemném srovnávání elektráren světa dle stanovených ukazatelů. Podle nich se JE Dukovany řadí mezi 20% nejlépe provozovaných jaderných elektráren světa.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře