Reklama
reklama

"Jaderná maturita" - jedinečná příležitost pro nejlepší studenty středních škol

V úterý 28. 4. 2015 zahájí Jadernou maturitu v JE Dukovany 34 vybraných studentů ze středních průmyslových škol z Kutné Hory, Pardubic, Ostravy, Kladna, ale i Třebíče nebo Brna. Tři dny intenzivního studia, přednášek a exkurzí po elektrárně bude završeno závěrečným testem. 7. ročník Jaderné maturity zahajuje letošní sérii akcí určených pro studenty středních a vysokých škol, kterých bude nejméně 25. 

Třídenní stáž v Jaderné elektrárně Dukovany je určena nejen studentům partnerských škol Skupiny ČEZ. Na Jadernou maturitu přijedou i žáci z Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Kutná Hora,

Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Kladno, Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy Pardubice, Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky Ostrava.

Celkem 34 budoucích mladých techniků se na vlastní kůži přesvědčí, že se toho za tři dny dá stihnout opravdu hodně. „Zajímají mě jaderné elektrárny a ne každý den mám šanci se do nějaké takové podívat. Doufám, že se dozvím více o provozu takové elektrárny a vůbec další detaily o jaderné energetice, které mi, pevně věřím, pomohou rozšířit si obzor v daném oboru“, sdělil Kamil Řezáč, žák SPŠ a VOŠ Kladno.

Každý přijede s očekáváním a každý si pak také odveze mnoho informací, ojedinělých zážitků. Přednášky, besedy, exkurze, soutěže. To vše je náplní. V rámci programu této stáže získají cenné informace o energetice a výrobě elektřiny z „jádra“. Setkají se s významnými osobnostmi jaderné energetiky a podívají se do míst, kam se mnoho lidí nedostane.

Zdroj: JE Dukovany

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře