Reklama
reklama

"Jaderná maturita" - jedinečná příležitost pro nejlepší studenty středních škol

V úterý 28. 4. 2015 zahájí Jadernou maturitu v JE Dukovany 34 vybraných studentů ze středních průmyslových škol z Kutné Hory, Pardubic, Ostravy, Kladna, ale i Třebíče nebo Brna. Tři dny intenzivního studia, přednášek a exkurzí po elektrárně bude završeno závěrečným testem. 7. ročník Jaderné maturity zahajuje letošní sérii akcí určených pro studenty středních a vysokých škol, kterých bude nejméně 25. 

Třídenní stáž v Jaderné elektrárně Dukovany je určena nejen studentům partnerských škol Skupiny ČEZ. Na Jadernou maturitu přijedou i žáci z Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Kutná Hora,

Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Kladno, Střední průmyslové školy elektrotechnické a Vyšší odborné školy Pardubice, Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky Ostrava.

Celkem 34 budoucích mladých techniků se na vlastní kůži přesvědčí, že se toho za tři dny dá stihnout opravdu hodně. „Zajímají mě jaderné elektrárny a ne každý den mám šanci se do nějaké takové podívat. Doufám, že se dozvím více o provozu takové elektrárny a vůbec další detaily o jaderné energetice, které mi, pevně věřím, pomohou rozšířit si obzor v daném oboru“, sdělil Kamil Řezáč, žák SPŠ a VOŠ Kladno.

Každý přijede s očekáváním a každý si pak také odveze mnoho informací, ojedinělých zážitků. Přednášky, besedy, exkurze, soutěže. To vše je náplní. V rámci programu této stáže získají cenné informace o energetice a výrobě elektřiny z „jádra“. Setkají se s významnými osobnostmi jaderné energetiky a podívají se do míst, kam se mnoho lidí nedostane.

Zdroj: JE Dukovany

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře