Reklama
reklama

Hrůzný nález: Muž kopal ve sklepě svého domu a uviděl lidské kosti

Lidské pozůstatky našel při prohlubování jámy ve sklepě domu v Dolních Věstonicích na Břeclavsku majitel domu. Protože takový nález v hlíně rozhodně nečekal, zavolal policii. Kosterní pozůstatky si nakonec převzali archeologové.    

Přímo na policejní služebnu do Mikulova přišel muž nahlásit, že prováděl výkopové práce na dvoře rodinného domu a při prohlubování jámy ve sklepě našel lidské kosti. Po příjezdu na místo nálezu policisté potvrdili, že se opravdu jedná o lidské pozůstatky, a proto byli k akci okamžitě přizváni odborníci z Archeologického ústavu Brno, aby určili stáří nálezu. Podle prvních informací by se mělo jednat o ostatky staré více než 200 let, které mají spojitost s nedalekým místním kostelem, neboť pohřbívání v okolí kostelů bývalo běžné.

„Práce ze strany policie v tomto případě skončila. Pracovníci Ústavu antropologie Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně a Archeologického ústavu si nález z místa odvezli a další „šetření“ bude probíhat jen v jejich oborech,“ řekla mluvčí policie Kamila Haraštová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře