Reklama
reklama

Hořelo pole u Kobeřic a les v Krasové na Blanensku. Zasahoval i vrtulník

Včera krátce před sedmnáctou hodinou vyjely první hasičské jednotky k velkému požáru pole do Koběřic u Brna. Po hodině pak vyjeli hasiči k dalšímu velkému požáru lesa u obce Krasová na Blanensku. V obou případech musel být vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. V Koběřicích zasahovalo devět jednotek s vrtulníkem a v Krasové deset jednotek.

V Koběřicích hořelo strniště na ploše přibližně 100x500m. U požáru pomáhal nejen vrtulník s bambivakem, ale i traktor, který oboral pole. Krátce před půl sedmou se hasičům podařilo zabránit šíření plamenů.  Za další půl hodiny byl požár zcela zlikvidován. Svým zásahem uchránili před plameny dům, který stojí poblíž pole. Příčina vzniku požáru je v šetření.

S požárem lesa na Blanensku, na ploše přibližně 100x100 metrů, bojovali hasiči od půl sedmé večer asi tři hodiny. Proti plamenům nasadili, na dvou úsecích, celkem 13 vodních proudů. U nedalekého rybníka zřídili čerpací stanoviště na doplňování cisteren a kyvadlově dováželi vodu do lesa. Hasiči museli pokácet i několik ohořelých stromů, které hrozily pádem. Škoda po požáru je předběžně vyčíslena vyšetřovatelem na 100 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

V sobotu hasiči zasahovali celkem u devatenácti požárů, z toho byly 2 požáry lesních porostů a v deseti případech hořel polní porost nebo tráva.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře