Reklama
reklama

Hořelo pole u Kobeřic a les v Krasové na Blanensku. Zasahoval i vrtulník

Včera krátce před sedmnáctou hodinou vyjely první hasičské jednotky k velkému požáru pole do Koběřic u Brna. Po hodině pak vyjeli hasiči k dalšímu velkému požáru lesa u obce Krasová na Blanensku. V obou případech musel být vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. V Koběřicích zasahovalo devět jednotek s vrtulníkem a v Krasové deset jednotek.

V Koběřicích hořelo strniště na ploše přibližně 100x500m. U požáru pomáhal nejen vrtulník s bambivakem, ale i traktor, který oboral pole. Krátce před půl sedmou se hasičům podařilo zabránit šíření plamenů.  Za další půl hodiny byl požár zcela zlikvidován. Svým zásahem uchránili před plameny dům, který stojí poblíž pole. Příčina vzniku požáru je v šetření.

S požárem lesa na Blanensku, na ploše přibližně 100x100 metrů, bojovali hasiči od půl sedmé večer asi tři hodiny. Proti plamenům nasadili, na dvou úsecích, celkem 13 vodních proudů. U nedalekého rybníka zřídili čerpací stanoviště na doplňování cisteren a kyvadlově dováželi vodu do lesa. Hasiči museli pokácet i několik ohořelých stromů, které hrozily pádem. Škoda po požáru je předběžně vyčíslena vyšetřovatelem na 100 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

V sobotu hasiči zasahovali celkem u devatenácti požárů, z toho byly 2 požáry lesních porostů a v deseti případech hořel polní porost nebo tráva.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře