Reklama
reklama

Hořelo pole u Kobeřic a les v Krasové na Blanensku. Zasahoval i vrtulník

Včera krátce před sedmnáctou hodinou vyjely první hasičské jednotky k velkému požáru pole do Koběřic u Brna. Po hodině pak vyjeli hasiči k dalšímu velkému požáru lesa u obce Krasová na Blanensku. V obou případech musel být vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. V Koběřicích zasahovalo devět jednotek s vrtulníkem a v Krasové deset jednotek.

V Koběřicích hořelo strniště na ploše přibližně 100x500m. U požáru pomáhal nejen vrtulník s bambivakem, ale i traktor, který oboral pole. Krátce před půl sedmou se hasičům podařilo zabránit šíření plamenů.  Za další půl hodiny byl požár zcela zlikvidován. Svým zásahem uchránili před plameny dům, který stojí poblíž pole. Příčina vzniku požáru je v šetření.

S požárem lesa na Blanensku, na ploše přibližně 100x100 metrů, bojovali hasiči od půl sedmé večer asi tři hodiny. Proti plamenům nasadili, na dvou úsecích, celkem 13 vodních proudů. U nedalekého rybníka zřídili čerpací stanoviště na doplňování cisteren a kyvadlově dováželi vodu do lesa. Hasiči museli pokácet i několik ohořelých stromů, které hrozily pádem. Škoda po požáru je předběžně vyčíslena vyšetřovatelem na 100 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

V sobotu hasiči zasahovali celkem u devatenácti požárů, z toho byly 2 požáry lesních porostů a v deseti případech hořel polní porost nebo tráva.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře