Reklama
reklama

Zloděj řádil v Hodoníně, na kolech asi jezdit nebude

Jarní počasí láká mnoho občanů, aby vytáhli kola a udělali si vyjížďku. To ale nebyl případ šestadvacetiletého muže z Hodonínska. Ten v posledních dnech sice ukradl pět kol a jedno elektrokolo, ale rozhodně ne, aby na nich jezdil. Za jejich prodej si pak pořídil drogy.

Stejného pachatele má několik případů krádeže jízdních kol v Hodoníně. Ten odcizil pět kol a jedno eklektrokolo v hodnotě více než čtyřiceti tisíc korun. „Společným znakem všech případů je skutečnost, že všechna kola zmizela z bytových domů a ne z veřejných venkovních prostor. Pachatel se v noční době vloupával do koláren nebo vestibulů domů, odkud pak kola odvážel,“ upřesnil mluvčí policie Petr Zámečník.

Ta pak prodával náhodným lidem nebo svým známým, aby měl dostatek peněz na nákup drog. „Když se mu v jednom z případů nepodařilo v domě odcizit žádné jízdní kolo, tak alespoň ze společných prostor odcizil meteostanici s hodinami a mop,“ dodal. Pachatel má i přes svůj celkem nízký věk za sebou řadu majetkových, násilných i drogových deliktů. Za krádeže kol mu nyní hrozí až dva roky za mřížemi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře