Reklama
reklama

Zloděj kol napadl a okradl ženu, se kterou má dítě

Matku vlastního dítěte přitlačil pětadvacetiletý muž z Hodonínska na poštovní schránky. Uhodil ji do hlavy a okradl. Jedná se o stejného pachatele, o kterém jsme v pátek informovali ohledně krádeže jízdních kol na Hodonínsku.

Před pár dny se muž dopustil loupežného přepadení. „Po předchozí slovní rozepři kvůli jejich společnému dítěti fyzicky napadl stejně starou ženu. Násilím ji ve vchodu do domu natlačil na poštovní schránky a poté ji pěstí uhodil do hlavy,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Přitom jí vyhrožoval zabitím, jestli s ním nezůstane ve vztahu. To vše se odehrálo před zraky jejich malého dítěte, které držela žena v náručí. „Poté jí muž z krku strhl řetízky v hodnotě necelých dvou tisíc korun a z místa uprchl. Po ráně pěstí utrpěla žena zranění v podobě podlitiny na hlavě, se kterým poté vyhledala ošetření v nemocnici,“ popsal Zámečník.

Kromě již zmíněných jízdních kol je také muž obviněn z krádeže dvou starších nepojízdných aut, které se svým komplicem v Hodoníně ukradl a následně nechal sešrotovat. „Majitelé vozidel Chrysler a Renault, která zmizela z parkovišť, svá vozidla už nikdy neuvidí. Dále pak má na svědomí vloupání do zahrádky v Hodoníně v zahrádkářské kolonii Na Výhoně. Tam odcizil cirkulárku, kterou odvezl a odevzdal do výkupny kovů,“ dodal.

Toho všeho se dopustil i přesto, že byl odsouzen za krádeže na dva a půl roku za mřížemi. Z něj byl ale podmíněně propuštěn se zkušební dobou do roku 2016. Muž byl znovu vzat do vazby a nyní čeká na soud. V krajním případě mu hrozí až deset let ve vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře