Reklama
reklama

Žena měla dostat vzácné papoušky Ara. Čeká na ně však marně

Hodonínští policisté řeší další podvod spáchaný na internetu. Jeho obětí se stala šestadvacetiletá žena, která na internetu narazila na výhodnou nabídku na koupi papoušků.

Zahraniční inzerent nabízel zdarma dva papoušky Ara, kteří ve skutečnosti stojí až desítky tisíc korun. Této nabídce žena neodolala a začal s majitelem papoušků komunikovat. Dohoda zněla, že papoušci budou skutečně zdarma, ale žena musí zaplati přepravní náklady ze zahraničí do České republiky. To přislíbila a podle pokynů zaslala částku 7000 korun. Poté byla opětovně kontaktována přepravní společností s tím, že má zaplatit náklady na pojištění ve výši 9000 korun. To již neučinila a pojala podezření, že všechno není v pořádku.

„Policisté případ prošetřují jako podezření ze spáchání trestného činu Podvod. Zároveň opětovně upozorňujeme na obdobné případy, kdy se lidé na internetu nechávají zlákat podezřele výhodným nákupem či objednávkou ze zahraničí, ale i v tuzemsku, a následně jsou podvedeni,“ uvedl mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře