Reklama
reklama

Výstavba kruhového objezdu v Hodoníně začne již v březnu

Dopravní uzel Měšťanská, Purkyňova směrem na Rohatec a Ratíškovice nahradí letos okružní křižovatka. Měla by v tomto úseku zlepšit plynulost a zvýšit bezpečnost dopravy. Stávající styková křižovatka Měšťanská – Purkyňova je totiž nepřehledná.

Hodonín - Počítá se s tím, že nová okružní křižovatka zároveň odlehčí dopravu v ulici Brandlova, umožní totiž napojení do této ulice přes stávající nevyhovující parkoviště. To bude nahrazeno novým.

„Nový kruhový objezd by měl také ulehčit nákladním vozidlům, kterým momentální křižovatka neumožňuje bezpečné pravé odbočení z ulice Purkyňova na ulici Měšťanskou, respektive je nutné vybočit do protisměru,“ popsal v průvodní zprávě projektant Pavel Kočvara.

Během stavebních prací bude provoz v tomto úseku omezen. „Doprava bude usměrňována světelným signalizačním zařízením, proto bude ovlivněna její plynulost jak ve směru do Rohatce, tak i ve směru do Ratíškovic,“ upozornil Pavel Svoboda z odboru investic a údržby.

Stavba je společnou investicí města Hodonína a Jihomoravského kraje zastoupeného Správou a údržbou silnic Hodonín. Předpokládaná cena stavebních prací a přeložek ze strany města je 13,800.000 Kč (vč. DPH).

Plánovaný termín dokončení nové okružní křižovatky je srpen tohoto roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře