Reklama
reklama

Výstavba kruhového objezdu v Hodoníně začne již v březnu

Dopravní uzel Měšťanská, Purkyňova směrem na Rohatec a Ratíškovice nahradí letos okružní křižovatka. Měla by v tomto úseku zlepšit plynulost a zvýšit bezpečnost dopravy. Stávající styková křižovatka Měšťanská – Purkyňova je totiž nepřehledná.

Hodonín - Počítá se s tím, že nová okružní křižovatka zároveň odlehčí dopravu v ulici Brandlova, umožní totiž napojení do této ulice přes stávající nevyhovující parkoviště. To bude nahrazeno novým.

„Nový kruhový objezd by měl také ulehčit nákladním vozidlům, kterým momentální křižovatka neumožňuje bezpečné pravé odbočení z ulice Purkyňova na ulici Měšťanskou, respektive je nutné vybočit do protisměru,“ popsal v průvodní zprávě projektant Pavel Kočvara.

Během stavebních prací bude provoz v tomto úseku omezen. „Doprava bude usměrňována světelným signalizačním zařízením, proto bude ovlivněna její plynulost jak ve směru do Rohatce, tak i ve směru do Ratíškovic,“ upozornil Pavel Svoboda z odboru investic a údržby.

Stavba je společnou investicí města Hodonína a Jihomoravského kraje zastoupeného Správou a údržbou silnic Hodonín. Předpokládaná cena stavebních prací a přeložek ze strany města je 13,800.000 Kč (vč. DPH).

Plánovaný termín dokončení nové okružní křižovatky je srpen tohoto roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře