Reklama
reklama

Vražda vyřešena: Patnáctiletého Ondru z Dubňan zabil o rok mladší kluk

Mrtvého patnáctiletého Ondru našel místní důchodce řed 14 dny o víkendu a vražda otřásla celou vesnicí Dubňany na Hodonínsku. Chlapec bydlel v Dubňanech s matkou a sestrou. Nyní kriminalisté potvrdili, že mají vraha. Je jím čtrnáctiletý mladík. Bližší informace policie nesdělila.

"Skutku se měl dopustit teprve čtrnáctiletý mladík. Podrobnosti zveřejňovat nebudeme vzhledem ke skutečnosti, že poškozeným je mladistvý a útočníkem je osoba mladší patnácti let," uvedla k případu mluvčí policie Petra Vedrová.

Mladíka našel důchodce ležet poblíž Nálezného rybníka. Přivolaní záchranáři už mu pomoci nedokázali. Policie pak vyslýchala i kamarády a spolužáky mladíka. Kolem případu se objevila celá řada spekulací. Mezi místními se mluvilo o ubodání několika ranami, střelných ranách, ale i drogách.

Co hrozí čtrnáctiletému mladíkovi za trest a proč svého kamaráda zabil není jasné. "Dopustí-li se dítě mladší patnácti let činu jinak trestného, může mu soud pro mládež uložit opatření podle zákona o odpovědnosti mládeže za protiprávní činy a o soudnictví ve věcech mládeže," dodala k trestu Vedrová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře