Reklama
reklama

Vandalismus nebo hazard se životem? Někdo zařídil zkrat trolejového vedení

Ve středu v nočních hodinách došlo na železniční trati Hodonín-Holíč ke zkratu na trolejovém vedení. Kolejoví technici při bližším ohledání místa zjistili, že tento zkrat způsobil někdo úmyslně. Je jasné, že jde o vandalismus, který při manipulaci s trolejovým vedením znamená hazard se životem.

Zatím neznámý člověk uvázal ke kolejnici kovový drát, jehož druhý konec pak přehodil přes trolej. Tím došlo ke zkratu a přepálení nosného trolejového lana, které pak spadlo do kolejiště. To způsobilo přerušení dodávky elektrické energie do troleje a vynucení výluky provozu na uvedené trati.

„Jen těžko se můžeme domnívat, jak celá událost mohla dopadnout a jak tato osoba mohla skončit, kdyby se jí štěstí vymknulo z rukou. Policisté případ vyšetřují jako podezření z trestného činu Poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení,“ upozornil mluvčí policie Petr Zámečník.

Případnému pachateli hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře