Reklama
reklama

Vandalismus nebo hazard se životem? Někdo zařídil zkrat trolejového vedení

Ve středu v nočních hodinách došlo na železniční trati Hodonín-Holíč ke zkratu na trolejovém vedení. Kolejoví technici při bližším ohledání místa zjistili, že tento zkrat způsobil někdo úmyslně. Je jasné, že jde o vandalismus, který při manipulaci s trolejovým vedením znamená hazard se životem.

Zatím neznámý člověk uvázal ke kolejnici kovový drát, jehož druhý konec pak přehodil přes trolej. Tím došlo ke zkratu a přepálení nosného trolejového lana, které pak spadlo do kolejiště. To způsobilo přerušení dodávky elektrické energie do troleje a vynucení výluky provozu na uvedené trati.

„Jen těžko se můžeme domnívat, jak celá událost mohla dopadnout a jak tato osoba mohla skončit, kdyby se jí štěstí vymknulo z rukou. Policisté případ vyšetřují jako podezření z trestného činu Poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení,“ upozornil mluvčí policie Petr Zámečník.

Případnému pachateli hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce v ulici Hladíkova v Brně-Černovicích započali dnes 24. března 2018. Pro Brňany to znamená uzavření pravého jízdní pruhu směrem do centra. Uzavírka z důvodu oprav krytu vozovky potrvá...
24.03.2018 - 12:00
Centrum města se dlouhodobě potýká s nedostatečným počtem veřejných toalet. Městská část Brno- -střed vymyslela poněkud zvláštní řešení.
24.03.2018 - 09:08
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Komentáře