Reklama
reklama

Vandal poničil historický větrný mlýn. Ulámal mu dřevěné lopatky

Tři dřevěné lopatky historického větrného mlýna, který stojí na Hodonínsku mezi obcemi Starý Poddvorov a Čejkovice, ulomil zatím neznámý vandal nebo vandalové. Dřevo zůstalo ležet na zemi před mlýnem. Větrný mlýn je historická památka postavená již v roce 1870 a posední rekonstrukcí prošla v roce 2004.

Hodonínští policisté prošetřují případ, ve kterém neznámý vandal nebo vandalové poškodili historický větrný mlýn situovaný mezi obcemi Starý Poddvorov a Čejkovice. Na poškození větrného mlýna upozornila policisty starostka obce Starý Poddvorov, která poškození zjistila.

„Policisté pak na místě zadokumentovali poškození, kdy někdo nezjištěným způsobem ulomil tři lopatky větrného mlýna. Tyto lopatky vylomil z kovového středového kříže umístěného na hlavní hřídeli mlýnu. Ulomené sedmimetrové lopatky pak zůstaly ležet na zemi,“ popsal mluvčí policie Petr Zámečník.

Událost samotná se musela stát od středy 4. června do pátku 6. června. Policisté nyní hledají pachatele a od případných svědků uvítají jakoukoliv informaci, která by vedla k jeho odhalení. „Zejména nás zajímají informace o pohybu osob či vozidel u větrného mlýna v uvedené době. Své poznatky můžete volat hodonínským policistům na telefon 974 633 470,“ dodal mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře