Reklama
reklama

Vandal poničil historický větrný mlýn. Ulámal mu dřevěné lopatky

Tři dřevěné lopatky historického větrného mlýna, který stojí na Hodonínsku mezi obcemi Starý Poddvorov a Čejkovice, ulomil zatím neznámý vandal nebo vandalové. Dřevo zůstalo ležet na zemi před mlýnem. Větrný mlýn je historická památka postavená již v roce 1870 a posední rekonstrukcí prošla v roce 2004.

Hodonínští policisté prošetřují případ, ve kterém neznámý vandal nebo vandalové poškodili historický větrný mlýn situovaný mezi obcemi Starý Poddvorov a Čejkovice. Na poškození větrného mlýna upozornila policisty starostka obce Starý Poddvorov, která poškození zjistila.

„Policisté pak na místě zadokumentovali poškození, kdy někdo nezjištěným způsobem ulomil tři lopatky větrného mlýna. Tyto lopatky vylomil z kovového středového kříže umístěného na hlavní hřídeli mlýnu. Ulomené sedmimetrové lopatky pak zůstaly ležet na zemi,“ popsal mluvčí policie Petr Zámečník.

Událost samotná se musela stát od středy 4. června do pátku 6. června. Policisté nyní hledají pachatele a od případných svědků uvítají jakoukoliv informaci, která by vedla k jeho odhalení. „Zejména nás zajímají informace o pohybu osob či vozidel u větrného mlýna v uvedené době. Své poznatky můžete volat hodonínským policistům na telefon 974 633 470,“ dodal mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře