Reklama
reklama

Vandal poničil historický větrný mlýn. Ulámal mu dřevěné lopatky

Tři dřevěné lopatky historického větrného mlýna, který stojí na Hodonínsku mezi obcemi Starý Poddvorov a Čejkovice, ulomil zatím neznámý vandal nebo vandalové. Dřevo zůstalo ležet na zemi před mlýnem. Větrný mlýn je historická památka postavená již v roce 1870 a posední rekonstrukcí prošla v roce 2004.

Hodonínští policisté prošetřují případ, ve kterém neznámý vandal nebo vandalové poškodili historický větrný mlýn situovaný mezi obcemi Starý Poddvorov a Čejkovice. Na poškození větrného mlýna upozornila policisty starostka obce Starý Poddvorov, která poškození zjistila.

„Policisté pak na místě zadokumentovali poškození, kdy někdo nezjištěným způsobem ulomil tři lopatky větrného mlýna. Tyto lopatky vylomil z kovového středového kříže umístěného na hlavní hřídeli mlýnu. Ulomené sedmimetrové lopatky pak zůstaly ležet na zemi,“ popsal mluvčí policie Petr Zámečník.

Událost samotná se musela stát od středy 4. června do pátku 6. června. Policisté nyní hledají pachatele a od případných svědků uvítají jakoukoliv informaci, která by vedla k jeho odhalení. „Zejména nás zajímají informace o pohybu osob či vozidel u větrného mlýna v uvedené době. Své poznatky můžete volat hodonínským policistům na telefon 974 633 470,“ dodal mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře