Reklama
reklama

V kyjovském Centru služeb pro seniory mají nyní o šedesát lůžek víc

Šedesát nových lůžek a osmadvacet pracovních míst. To jsou novinky z Kyjova. Do dokončeného pavilonu Centra služeb pro seniory v Kyjově se první senioři začnou stěhovat v listopadu.

Přístavbou je nyní navýšena dosavadní kapacita pobytového zařízení sociálních služeb ze současných 71 míst pro uživatele na 131 míst. Nových 60 lůžek je ve 27 dvoulůžkových a 6 jednolůžkových pokojích, přičemž vždy 2 pokoje mají samostatné sociální zařízení, což představuje výrazný kvalitativní posun proti dosavadnímu bydlení. "Zařazení uživatelů bude rozloženo do tří služeb. Služba Domov pro seniory se navýší o 39 míst, služba Domov se zvláštním režimem o 16 míst a o 5 míst nově zřizovaná odlehčovací služba, která dosud není v žádném pobytovém zařízení sociálních služeb na okrese Hodonín zájemcům o tuto službu nabízena," uvedl Jiří Klement z tiskového oddělení krajského úřadu. První uživatelé se budou do nového objektu stěhovat od 1. listopadu.

Práci v novém pavilonu centra našli od prvního září už tři uklízečky, v listopadu nastoupí tři pracovnice sociálních služeb a od ledna pak přijdou další zaměstnanci.

Práci v novém pavilonu centra našli od prvního září už tři uklízečky, v listopadu nastoupí tři pracovnice sociálních služeb a od ledna pak přijdou další zaměstnanci.

Čtěte více na: http://www.denik.cz/ekonomika/kyjov-ma-nove-bydleni-pro-duchodce-nabizi-sedesat-mist-20131009.html

Celková cena přístavby včetně přípravných, průzkumových, projekčních a inženýrských prací, poplatků a nákladů na publicitu dle požadavků strukturálního fondu je 95 milionu korun.

„Jsem hrdý na to, že současné vedení kraje svým rozhodnutím vybudovat a posílit kapacity a zlepšit péči o seniory v kraji dělá přesně to, co by měly dělat zodpovědné děti ve vztahu ke svým rodičům a prarodičům. Tedy zajistit jim důstojné podmínky pro podzim života,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře