Reklama
reklama

V kyjovském Centru služeb pro seniory mají nyní o šedesát lůžek víc

Šedesát nových lůžek a osmadvacet pracovních míst. To jsou novinky z Kyjova. Do dokončeného pavilonu Centra služeb pro seniory v Kyjově se první senioři začnou stěhovat v listopadu.

Přístavbou je nyní navýšena dosavadní kapacita pobytového zařízení sociálních služeb ze současných 71 míst pro uživatele na 131 míst. Nových 60 lůžek je ve 27 dvoulůžkových a 6 jednolůžkových pokojích, přičemž vždy 2 pokoje mají samostatné sociální zařízení, což představuje výrazný kvalitativní posun proti dosavadnímu bydlení. "Zařazení uživatelů bude rozloženo do tří služeb. Služba Domov pro seniory se navýší o 39 míst, služba Domov se zvláštním režimem o 16 míst a o 5 míst nově zřizovaná odlehčovací služba, která dosud není v žádném pobytovém zařízení sociálních služeb na okrese Hodonín zájemcům o tuto službu nabízena," uvedl Jiří Klement z tiskového oddělení krajského úřadu. První uživatelé se budou do nového objektu stěhovat od 1. listopadu.

Práci v novém pavilonu centra našli od prvního září už tři uklízečky, v listopadu nastoupí tři pracovnice sociálních služeb a od ledna pak přijdou další zaměstnanci.

Práci v novém pavilonu centra našli od prvního září už tři uklízečky, v listopadu nastoupí tři pracovnice sociálních služeb a od ledna pak přijdou další zaměstnanci.

Čtěte více na: http://www.denik.cz/ekonomika/kyjov-ma-nove-bydleni-pro-duchodce-nabizi-sedesat-mist-20131009.html

Celková cena přístavby včetně přípravných, průzkumových, projekčních a inženýrských prací, poplatků a nákladů na publicitu dle požadavků strukturálního fondu je 95 milionu korun.

„Jsem hrdý na to, že současné vedení kraje svým rozhodnutím vybudovat a posílit kapacity a zlepšit péči o seniory v kraji dělá přesně to, co by měly dělat zodpovědné děti ve vztahu ke svým rodičům a prarodičům. Tedy zajistit jim důstojné podmínky pro podzim života,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře