Reklama
reklama

V Hodoníně už v noci nebude rychlá lékařská pomoc, jen záchranka

V Hodoníně už nebude od 1. srpna fungovat rychlá lékařská pomoc, ale pouze rychlá záchranná pomoc. Pokud bude potřeba k pacientovi přivolat lékaře a nebude stačit záchranář, přijede sanitka z Kyjova, Veselí nad Moravou, Břeclavi či Hustopečí. "Tento krok souvisí s transformací rychlé zdravotnické pomoci v celém kraji," řekla na tiskové konferenci starostka Milana Grauová.

V Hodoníně tak budou od příštího měsíce v noci k dispozici dvě posádky rychlé záchranné pomoci, která stačí zařídit 90 procent akutních výjezdů. "Dosavadní systém byl neefektivní a lékařská pomoc zasahovala i tam, kde nebyla potřeba, a naopak poté chyběla na potřebnějších místech," informovala Grauová. Nové rozložení a obsazení základen má být efektivnější.

Podobná transformace už se uskutečnila v Brně, kde funguje od 1. ledna. "Zde se začalo dříve, aby se nový systém otestoval," doplnila tisková mluvčí krajské záchranky Barbora Zuchová. Základním kritériem je, aby maximální doba dojezdu k pacientovi byla 20 minut. Kraj totiž zastřešuje nyní všechny druhy zdravotnické záchranné pomoci a od příštího měsíce začne v novém fungovat tato péče na celé jižní Moravě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře