Reklama
reklama

V Hodoníně hledají náhradní babičky. Budou hlídat malé děti

Hlídání malých dětí nabídne od září nový projekt Trojlístek. Připravuje ho hodonínský Family Point ve spolupráci s odborem sociálních služeb Městského úřadu Hodonín a Centrem pro rodinu a sociální péči v Brně. Cílem této nové služby je usnadnit rodičům s dětmi do patnácti let návrat na trh práce a zároveň vytvořit možnost přivýdělku pro ženy zralého věku. Hlídání totiž zajišťují tak zvané „náhradní babičky,“ což jsou ženy, které by chtěly pomoci rodičům dětí a zároveň si přitom přilepšit.

"Již v srpnu nás čekají první vstupní pohovory se zájemkyněmi o roli náhradní babičky. Bohužel k tomu, aby bylo možné projekt zahájit, potřebujeme i zájemce z řad rodin, kterých je zatím pomálu. Pokud tedy přemýšlíte, kdo vyzvedne vaše dítě ze školky či školy v době vašeho zaměstnání, doprovodí je do volnočasového kroužku nebo pohlídá v době vaší nepřítomnosti, je projekt Trojlístek jednou z možností," uvedla vedoucí odboru sociálních služeb Michaela Klepáčová.

Rodiny nejdříve dostanou příležitost seznámit se se ženou, která by měla o pozici náhradní babičky zájem. Tato pak vytvoří s rodinou pracovně – přátelský vztah, který bude jednak v osobní rovině, ale současně bude motivován i finančním ohodnocením. Doporučená částka činí 50 korun na hodinu.

Zájemci, kteří by se chtěli do služby zapojit, mohou kontaktovat buď emailem na adrese hodonin@familypoint.cz nebo osobně kontaktní pracovnice Family Pointu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře