Reklama
reklama

V Hodoníně hledají náhradní babičky. Budou hlídat malé děti

Hlídání malých dětí nabídne od září nový projekt Trojlístek. Připravuje ho hodonínský Family Point ve spolupráci s odborem sociálních služeb Městského úřadu Hodonín a Centrem pro rodinu a sociální péči v Brně. Cílem této nové služby je usnadnit rodičům s dětmi do patnácti let návrat na trh práce a zároveň vytvořit možnost přivýdělku pro ženy zralého věku. Hlídání totiž zajišťují tak zvané „náhradní babičky,“ což jsou ženy, které by chtěly pomoci rodičům dětí a zároveň si přitom přilepšit.

"Již v srpnu nás čekají první vstupní pohovory se zájemkyněmi o roli náhradní babičky. Bohužel k tomu, aby bylo možné projekt zahájit, potřebujeme i zájemce z řad rodin, kterých je zatím pomálu. Pokud tedy přemýšlíte, kdo vyzvedne vaše dítě ze školky či školy v době vašeho zaměstnání, doprovodí je do volnočasového kroužku nebo pohlídá v době vaší nepřítomnosti, je projekt Trojlístek jednou z možností," uvedla vedoucí odboru sociálních služeb Michaela Klepáčová.

Rodiny nejdříve dostanou příležitost seznámit se se ženou, která by měla o pozici náhradní babičky zájem. Tato pak vytvoří s rodinou pracovně – přátelský vztah, který bude jednak v osobní rovině, ale současně bude motivován i finančním ohodnocením. Doporučená částka činí 50 korun na hodinu.

Zájemci, kteří by se chtěli do služby zapojit, mohou kontaktovat buď emailem na adrese hodonin@familypoint.cz nebo osobně kontaktní pracovnice Family Pointu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře