Reklama
reklama

V domě v Hodoníně objevili celníci nelegální alkohol, cigarety i samopal

Výrobní zařízení, stovky litrů alkoholu, více než tisíc kusů neznačených cigaret a nefunkční samopal zajistili jihomoravští celníci v pondělí při domovní prohlídce na Hodonínsku.

Při prohlídce rodinného domu a osobního auta vyvrcholil pro celníky případ podezření z nelegální výroby a distribuce alkoholu, kterým se zabývali již několik předešlých měsíců.

Ve sklepních prostorách a garáži domu v Hodoníně celníci našli 800 litrů lihovin uskladněných v barelech, PET lahvích a skleněných lahvích, zařízení pro výrobu lihu, 1 280 kusů neznačených cigaret a nefunkční samopal.

„Z lihovin celníci odebrali vzorky pro posouzení v celně-technické laboratoři, aby bylo možné zjistit, zda byly vyrobeny v zajištěném destilačním zařízení nebo do nich byl přimíchán líh z jiného zdroje. V případě cigaret celníci prověří, zda se nejedná o padělky, vzhledem k tomu, že nebyly opatřeny kolkem. Samopal, ke kterému majitel neměl žádné doklady, bude podroben expertize, která ověří možnost opětovného obnovení funkčnosti,“ uvedla mluvčí celníků Lada Temňáková.

Kromě propadnutí zboží a doměření dlužné spotřební daně hrozí majiteli zajištěných věcí obvinění až ze tří trestných činů, za které mu může být uložen trest odnětí svobody až na tři roky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře